0 800 307 555
0 800 307 555

Україна планує побудувати завод з фабрикації ядерного палива - Насалик


Україна планує побудувати завод з фабрикації ядерного палива - Насалик

Україна має намір восени оголосити конкурс на будівництво заводу з фабрикації ядерного палива на майданчику Южно-Української атомної електростанції.

Про це міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик повідомив в ході Українського енергетичного форуму в Києві.

“Буквально через півроку будемо оголошувати конкурс на будівництво заводу”, – сказав міністр.

Він повідомив, що технології надасть американська компанія Westinghouse. Вона готова інвестувати в проект. Фінансування також може забезпечити Енергоатом, додав Насалик.

За його оцінками, вартість будівництва заводу, яке буде займатися виготовленням паливних порошків і таблеток, складе близько $400 млн. Якщо буде передбачена спрощена модель (збірка комплектуючих), проект обійдеться в $120-130 млн.

Нагадаємо, що до анексії Криму Україна планувала побудувати в Кіровоградській області завод з фабрикації ядерного палива на основі технологій російської компанії ТВЕЛ. Для цього було створено ПрАТ “Завод з виробництва ЯП”, в якому українському держконцерну “Ядерне паливо” належить 50% плюс 1 акція, “ТВЕЛ” – 50% мінус 1 акція.

Передбачалося, що акціонери в рівних частках вкладуть в проект близько $100-120 млн, а потім могли бути залучені кредити. Загальна вартість будівництва заводу оцінювалася в $450 млн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua