0 800 307 555
0 800 307 555

Юрист розповіла, як реалізується закон, спрямований на боротьбу з боржниками по аліментах


Юрист розповіла, як реалізується закон, спрямований на боротьбу з боржниками по аліментах

В Україні закон, спрямований на боротьбу з боржниками по аліментах, передбачає арешт і примусові роботи для злісних неплатників.

Як реалізується дана норма на практиці, розповіла адвокат Катерина Власюк.

Читайте також: Боржник-рекордсмен по аліментах сплатив за рік 1,6 млн грн

За словами юриста, якщо у боржника немає коштів, майна та доходів, йому дають час для того, щоб знайти ці гроші. “Якщо проходить 6 або 8 місяців, у людини знову нічого немає, їй надсилають постанову, пропонують влаштувати на роботу. Якщо людина ухиляється від цих примусових робіт, на неї може бути накладено адміністративний арешт”, – підкреслила вона.

Власюк пояснила, що все це зроблено не для того, щоб порушити право людини на працю, а щоб “зафіксувати, що у людини є борг, і вона має розрахуватися”.

Як зазначила адвокат, йдеться про державні роботи на базі місцевих адміністрацій. За її словами, місцева влада “буде комунікувати з виконавцями і повідомляти, де які є вакансії”.

“Можуть бути різні ситуації – питання в тому, чи довго людина протримається на цих виправних роботах, людина може бути звільнена. Але всі ці норми працюють на те, щоб сказати людям – це можливо, але краще не доходити до цієї межі. Можливо, людина зрозуміє, наскільки це принизливо, наскільки не потрібно цього робити, влаштується на іншу роботу, заплатить ці борги. У нас не настільки високі аліменти, можна отримати через суд, ці борги при бажанні можна закрити”, – заявила Власюк.

Також адвокат прокоментувала нинішній розмір аліментів в Україні (від 813 грн), що становить не менше 50% прожиткового мінімуму.

“Влітку були прийняті зміни, де судам рекомендують виносити рішення не нижче одного неоподатковуваного мінімуму (1626 грн). Як на мене, треба обраховувати споживчий кошик дитини і об’єктивно, не важливо, в якому регіоні, бюджет на дитину середній на місяць не менше 2000 грн”, – зазначила вона.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua