НБУ не довів у судах зв`язок між ПриватБанком і компанією, яка не чужа "приватівцям"


НБУ не довів у судах зв`язок між ПриватБанком і компанією, яка не чужа "приватівцям"

13 лютого Верховний Суд відкрив касаційне провадження за касаційною скаргою НБУ на рішення Окружного адмінсуду м. Києва від 27.09.2018 та постанову Шостого апеляційного адмінсуду від 22.01.2019 в справі №826/7442/17 за позовом ТОВ “Велтекс.”.

27.09.2018 Окружний адмінсуд м. Києва повністю задовольнив позов ТОВ “Велтекс.” до НБУ, Приватбанку, Мінфіну, ФГВФО та скасував рішення НБУ про визнання позивача пов`язаною з Приватбанком особою і рішення ФГВФО про примусове списання коштів ТОВ “Велтекс.” з рахунків у Приватбанку в грудні 2016 року (під час його націоналізації) з наступним придбанням за відповідні кошти акцій банку.

У держреєстрі засновниками ТОВ “Велтекс.” значаться компанії “Вентура Корпорейшн ЛТД” (Маршаллові острови), “Дестро Інвестмент Інк.” (Беліз), “Ліберті Венчерз Лімітед” (Беліз), Сьоркл Стоун Бізнес Лімітед (Беліз), Фернола Корпорейшн Лімітед (Беліз).

У фінзвітності Приватбанку за 2013 рік наводилася інформація про залучення ним субординованого боргу на 297,4 млн грн (на строк від 03.10.2013 до 31.10.2018) у ТОВ “Велтекс” (у назві цієї структури немає крапки, на відміну від ТОВ “Велтекс.”).

При цьому в переліку компаній, в яких Приватбанк залучив субборг, фігурвало в т.ч. ТОВ “Сонго” (120 млн грн), ТОВ “Меріста” (384 млн грн), ТОВ “Реватіс” (364 млн грн), серед засновників яких – знову ж таки “Вентура Корпорейшн ЛТД”, “Дестро Інвестмент Інк.”, “Ліберті Венчерз Лімітед”, Сьоркл Стоун Бізнес Лімітед, Фернола Корпорейшн Лімітед.

На фоні цього ще в 2006 році ЗМІ пов’язували ТОВ “Велтекс” з “приватівцями”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПриватБанк
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua