Зниження норми обов'язкового продажу валюти до 30% не позначиться на курсі гривні - банкіри


Зниження норми обов'язкового продажу валюти до 30% не позначиться на курсі гривні - банкіри

Рішення НБУ про зниження норми обов’язкового продажу експортної виручки з 1 березня до 30% з 50% не позначиться на курсі гривні в короткостроковому періоді, вважають банкіри.

“Зниження норми обов’язкового продажу з 1 березня не позначиться на котируваннях валютного ринку. Більшості експортерів у будь-якому випадку потрібна гривня для здійснення операційних витрат в Україні, тому навіть при повному скасуванні обов’язкового продажу вони все одно продовжать продавати валюту на міжбанківському валютному ринку”, – сказав головний економіст Альфа-Банку (Україна) Олексій Блінов.

При цьому він додав, що поточна ситуація на валютному ринку, коли Нацбанку навіть доводиться утримувати гривню від зміцнення на тлі масованого приходу іноземних інвесторів в гривневі ОВДП, сприятлива для послаблення валютних обмежень.

За оцінкою О. Блінова, зниження норми обов’язкового продажу валюти істотно підвищить можливості експортерів щодо самостійного управління валютними ризиками.

Аналогічної точки зору дотримується і начальник відділу з роботи з інвесторами банку “Кредит Дніпро” Андрій Приходько: “Рішення НБУ про зниження з 1 березня норми валютної виручки з 50% до 30% – безумовно, зважений крок, ухвалений з урахуванням поточних можливостей і трендів ринку. Його ефект на курс, обсяги торгів валютою та ліквідність ринку в короткостроковій перспективі буде мінімальним, як і вплив скасування резервування коштів під купівлю валюти і можливе зняття щомісячного ліміту на репатріацію дивідендів”.

У числі середньострокових ризиків для гривні експерт назвав можливе погіршення цінового тренду на сировинні товари, які експортує Україна, а також зниження попиту на український експорт у цілому через уповільнення світової економіки, що призведе до зменшення надходження валюти в країну. “Нацбанк залишає за собою право оперативно відкоригувати чинні норми відповідно до ринкових трендів і прогнозів”, – додав А. Приходько.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua