0 800 307 555
0 800 307 555

Угода про найбільшу в світі зону вільної торгівлі набула чинності


Угода про найбільшу в світі зону вільної торгівлі набула чинності

Угода про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) між Європейським Союзом і Японією набула чинності. Підписаний у 2018 році документ набув чинності в п’ятницю, 1 лютого, повідомляє “Німецька хвиля”.

Угодою, що передбачає скасування мит та інших торгових бар’єрів, створюється найбільша в світі ЗВТ, яка об’єднає ринки з 635-мільйонним населенням. За задумом ініціаторів, нова зона вільної торгівлі покликана оживити економічне зростання як в ЄС, так і в Японії.

Очікується, що завдяки ЗВТ європейські компанії зможуть щорічно заощадити близько одного мільярда євро тільки в результаті скасування ввізних мит. Японія – третя в світі економіка після США і Китаю, тому вона дуже приваблива як ринок збуту для європейських експортерів. Від скасування мит виграють, зокрема, європейські виробники продуктів харчування.

Водночас японські компанії зацікавлені в гарантованому угодою зниженні європейських митних ставок для промислової продукції, насамперед автомобілів.

  • Досі вироблені в Японії автомобілі обкладалися в ЄС 10% ввізним митом.
  • Для комерційних транспортних засобів ставки ввізних мит в ЄС варіювалися від 10% до 22%.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Опитування
В Контексті Finance.ua