Кабмін може виділити гроші на оплату держшахтами електроенергії, яку вони споживають


Кабмін може виділити гроші на оплату держшахтами електроенергії, яку вони споживають

Кабінет міністрів України може виділити 450 млн грн на забезпечення оплати державними вугледобувними підприємствами електроенергії, яку вони споживатимуть у 2019 році.

Згідно з проектом розпорядження Кабінету міністрів, ці витрати будуть покриті за рахунок коштів резервного фонду держбюджету.

Необхідність прийняття рішення пов’язана з початком роботи з 1 січня 2019 року нового роздрібного ринку електроенергії, згідно з яким державні шахти повинні придбати послуги з розподілу електроенергії. Водночас через накопичені у вугільників значні борги за спожиту електроенергію нема бажаючих взяти участь у процедурах продажу шахтам цих послуг.

У зв’язку з цим держшахти уклали договори з постачальником “останньої надії” в особі держпідприємства “Укрінтеренерго”, але більшість з них продовжує не платити за споживану е/е, в зв’язку з чим ДП попередило їх про припинення електропостачання.

Відключення шахт від електропостачання призведе до зниження видобутку вугілля і їх підтоплення. Як наслідок можуть виникнути дефіцит вугілля для роботи ТЕС і ТЕЦ, ситуації техногенного характеру та соціальна напруга.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua