1064
В АМКУ розповіли про "схему на мільйон" з оцінкою нерухомості
— Нерухомість
Змінами до Податкового кодексу під час голосування за державний бюджет 2019 року народні депутати закріпили монопольне право “прокладок” на надання послуг з оцінки нерухомості.
Про це написала державна уповноважена Антимонопольного комітету Агія Загребельська на своїй сторінці в Facebook.
За її словами, Фонд держмайна направив в АМКУ лист з повідомленням про те, що з прийняттям змін до Податкового кодексу АМКУ не може займатися монопольними справами, які пов’язані з використанням об’єктів права інтелектуальної власності.
“Мова йде про одну з найбільш нахабних із законодавчих новел, які, на мою думку, будь-коли приймалися Верховною Радою України – поправки до Податкового кодексу, якою Антимонопольному комітету заборонили торкатися будь-якої діяльності, будь-яким чином пов’язаної з використанням патентування”, – написала Загребельська.
“Патентна” поправка народилася в бюджетну ніч разом з іншими, які зацементували “посередництво” приватних електронних майданчиків між державною базою Фонду держмайна і користувачами”, – повідомила представник АМКУ.
Відтепер за доступ до державної базі покупці і продавці нерухомості повинні платити приватним посередникам – понад тисячу гривень з одного продавця/покупця через оцінювача/нотаріуса.
За даними АМКУ, це корупційна схема розміром 1 млн грн на добу.
“З огляду на те, що всі чотири “приватні посередники” не просто мають “аномальні подібності”, включаючи ціну, але і для доступу до державної бази користуються програмним забезпеченням, яке отримали за ліцензійним договором за гроші від переможця тендеру – розробника державної бази, то “патентні схеми” тут очевидно “випирають”, – йдеться в повідомленні.
За матеріалами: Економічна Правда
Поділитися новиною