Валютні послаблення для населення будуть нескоро - НБУ


Валютні послаблення для населення будуть нескоро - НБУ

В пріоритеті у регулятора – поліпшення умов для бізнесу.

Про це заявив заступник голови НБУ Олег Чурій.

Він зазначив, що підвищення ліміту для населення за сумою переказу за кордон залежатиме від макроекономічних умов і фінансової стабільності в країні.

Читайте також: Нове валютне законодавство: що зміниться для бізнесу, банків і населення

«Та карта лібералізації, яка є на сьогоднішній день, нікуди не зникає. Якщо ми будемо бачити, що у нас справді ситуація поліпшується і операції не призводять до відтоку капіталу, то ми будемо і надалі піднімати ліміти. Можливо, це буде не дуже позитивно сприйнято фізособами, але для нас лібералізація – це в першу чергу покращення бізнес-клімату для українського бізнесу та іноземних інвесторів», – сказав Олег Чурій.

На думку НБУ, ліміту в 50 тис. євро поки що достатньо.

За словами банкірів, запити на більш високі ліміти поодинокі.

«Як банк ми не бачимо масового переказу грошей за кордон. Останні півроку ніхто не порушував питання про те, коли зміниться ліміт», – сказав голова правління Альтбанку Ігор Волох.

Директор департаменту казначейства і фінансових установ ОТП Банку Антон Коваленко вважає, що за кордоном звикли заробляти на обсязі. «Але українці не будуть заробляти на обсязі, бо вони звикли заробляти на маржі. Основна маса буде користуватися підвищеним лімітом, щоб вивести гроші з країни», – сказав Антон Коваленко. «Для тих, хто хоче купувати нерухомість за кордоном, навіть підвищення ліміту до 100 тис. євро не вирішить проблему», – вважає начальник управління валютного контролю ПУМБ Тетяна Левандовська.

Менеджер відділу податкового та юридичного консультування KPMG в Україні Олександр Руденко зазначив, що клієнтам складно пояснити своїм іноземним діловим партнерам, чому в Україні ліміт становить 50 тис. євро.

“Чому саме 50 тис. євро? Це якийсь поріг заможності в Україні? Такі речі в свою чергу впливають на тих людей, які готові інвестувати з України, і на тих партнерів, які готові робити разом з ними бізнес», – вважає Олександр Руденко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua