0 800 307 555
0 800 307 555

Гречка з Росії завозиться в Україну за тіньовими схемами - експерт


Гречка з Росії завозиться в Україну за тіньовими схемами - експерт

Вітчизняні сільгоспвиробники продовжують скорочувати посіви гречки через інтервенцію неякісної та дешевої крупи походженням з Російської Федерації.

Про це свідчать результати опитування, проведеного серед учасників громадської спілки «Всеукраїнська Аграрна Рада» (ВАР).

Читайте також: Держстат озвучив дані про зростання сільського господарства

«У 2018 році ми скоротили посіви гречки на господарстві майже вдвічі – до 149 га. А в цьому році вже взагалі не плануємо вирощувати гречку, тому що це нерентабельно. Неякісна російська гречана крупа завозиться на вітчизняний ринок за ціною близько 10,5 тис. грн за тонну. І для того, щоб український продукт зовсім не втратив конкурентоспроможність на полицях магазинів, виробники вимушені реалізовувати гречку на круп’яні заводи за ціною близько 6,5-7 тис. грн за тонну. Але ця сума не покриває витрат на виробництво», – повідомив учасник ВАР Микола Малієнко.

Заступник голови ВАР Денис Марчук зазначив, що, згідно з даними Міністерства аграрної політики і продовольства, вітчизняні аграрії у 2018 році скоротили виробництво гречки порівняно з 2017-м на 30% – до 0,13 млн тонн. При цьому засіяно гречкою у 2018 році було 104,6 тис. га, тоді як у 2017 цей показник становив 184,8 тис. га.

«Важливо відмітити, що неякісна гречка походженням з РФ завозиться в Україну за тіньовими схемами. Значні об’єми цієї продукції постачаються з Казахстану. Загалом, частка російської крупи на вітчизняному ринку сягає близько 45-50%», – сказав Марчук.

Вимушене скорочення посівів гречки, у свою чергу, ставить під удар українську галузь бджільництва, оскільки заміни цій культурі як медоносу не існує.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua