Безготівкові платежі складуть п'яту частину всіх розрахунків у 2019 році - ЄБА


Безготівкові платежі складуть п'яту частину всіх розрахунків у 2019 році - ЄБА

Частка безготівкових розрахунків в 2019 році складе 17-20% в загальному обсязі розрахунків.

Такий прогноз оприлюднила Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА).

“Починаючи з 2016 року ринок безготівкових платежів показав зростання за кількістю карток, кількістю точок, які приймають безготівкові платежі, кількістю транзакцій і обсягами платежів. Зростання за окремими показниками було на рівні 40-50% на рік. Цього року тенденція продовжиться, і якщо в наприкінці 2018 р. з оцінками експертів частка безготівкових розрахунків в загальному обсязі розрахунків становила близько 12-15%, то в 2019 вона зросте ще на кілька відсотків і може скласти 17-20%”, – йдеться в прогнозі.

Читайте також: 9 речей, які потрібно знати про кредитні картки

Експерти асоціації вважають, що зростанню кількості безготівкових розрахунків сприяє поява на ринку нових технологій, зручних для споживача сервісів для безготівкових операцій.

Крім того, розширюється перелік точок, де можна розрахуватися в безготівковій формі – транспорт, культурно-масові заходи, ринки і магазини.

Фахівці асоціації підкреслюють, що вже в 2019 році бізнес очікує кілька нових послуг, зокрема, видачу готівки через POS-термінал на касі торгової точки.

“Цей сервіс може істотно вирішити проблему недостатнього розвитку банківської інфраструктури та забезпечити споживачам доступ до коштів на рахунках там, де відсутні банківські відділення. Законодавчу основу для запуску такої послуги вже сформовано. Зараз учасники ринку проводять фінальні налаштування і готуються до того, щоб почати надавати послугу найближчим часом”, – йдеться в повідомленні.

Крім того, планується здійснення валютообмінних операцій в безготівковій формі через інтернет-банкінг, можливість оформлення миттєвої розстрочки на купівлю товару при оплаті картою, а також масове поширення платежів з використанням QR-кодів.

Одним з актуальних напрямків, на думку експертів, є розвиток інфраструктури для прийому безготівкових платежів. Адже, незважаючи на позитивну динаміку, кількість POS-терміналів в Україні залишається недостатньою і в середньому становить 6,3 тисячі штук на 1 мільйон населення.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua