Коли вкладникам банку "Київська Русь" відмовляли у поверненні коштів, І.Луценко доступ до коштів отримав


Коли вкладникам банку "Київська Русь" відмовляли у поверненні коштів, І.Луценко доступ до коштів отримав

НАБУ розпочато перевірку достовірності даних, поданих у майновій декларації народним депутатом І.В.Луценком. Перевірка здійснюється у межах досудового розслідування НАБУ у відповідному кримінальному провадженні за фактами, встановленими спільно Фондом гарантування вкладів фізичних осіб і правоохоронними органами, що вказують на вчинення народним депутатом кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 КК України.

Про це йдеться в повідомленні ФГВФО.

20 березня 2015 р. на підставі постанови Правління НБУ про віднесення ПАТ “Київська Русь” до категорії неплатоспроможних у Банку було введено тимчасову адміністрацію. А за день до того, 19 березня 2015 р., коли банківські платежі не проводились і вкладники не мали доступу до своїх коштів, народному депутату вдалось перерахувати 750 000 грн з власного поточного рахунку у цьому банку на поточний рахунок головного бухгалтера Банку І.В.Гнатенко. Після чого ці кошти пішли на погашення частини боргу за кредитом останньої.

Етичний аспект цієї справи полягає у тому, що член Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції, громадський діяч, який публічно заявляє про свою участь у захисті інтересів вкладників банків, за всіма ознаками скористався інсайдерською інформацією і похапцем вивів власні кошти напередодні введення тимчасової адміністрації, знаючи, що решта вкладників Банку не отримають свої гроші понад гарантовану суму через плачевний стан активів банківської установи.

Факти вказують на те, що цьому маневру передувала змова між І.В.Луценком та головним бухгалтером Банку І.В.Гнатенко. Зокрема, І.В.Луценко, вочевидь, достеменно знав, що під час процедури ліквідації Банку отримає гарантовану суму відшкодування в межах 200 000 грн, а решту – лише у разі задоволення четвертої черги відповідно до Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». Так, зрештою, і сталось – залишок своїх коштів він отримав за рахунок ФГВФО. Тим часом, головному бухгалтеру Банку І.В.Гнатенко на момент здійснення операції було відомо про неплатоспроможність банківської установи та про те, що активів для погашення четвертої черги кредиторських вимог у ньому недостатньо.

За попередніми висновками правоохоронців, найімовірнішими подальшими діями обох фігурантів цієї справи стала позабанківська передача грошей головним бухгалтером банку народному депутату, і у такому випадку ці кошти мали бути відображені в електронній декларації І.В.Луценка. Якщо ж головний бухгалтер цих коштів йому не повернула, ці 750 000 грн вона мала внести до своєї декларації фізичної особи та сплатити з них податок з доходів фізичних осіб, крім того, мала погасити борг за кредитом на цю суму.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:ФГВФО
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua