0 800 307 555
0 800 307 555

У Києві підвищили ставки туристичного збору


У Києві підвищили ставки туристичного збору

З цього року в столиці в цілому зросте розмір туристичного збору і зміниться принцип його оплати. Сума збору за добу може скласти до 0,5% від мінімальної заробітної плати в 4173 грн (20,87 грн) для внутрішніх туристів і до 5% (208,65 грн) для іноземців.

Про це пише Сегодня з посиланням на начальника управління туризму та промоції КМДА Антона Тараненка.

Йдеться про прийняття Верховною Радою закону про внесення змін до Податкового кодексу в частині туристичного збору, який набрав чинності з 1 січня цього року. Зараз туристичний збір становить 1% від загальної вартості проживання.

“Наприклад, якщо турист приїхав до Києва і заплатив $500 за п’ятиденне проживання, то відсоток збору від цієї суми складе $5”, – зазначив чиновник.

“Зараз ми тільки обговорюємо ті чи інші ставки. По-моєму, ставку потрібно розраховувати виходячи з вартості розміщення. Тому що 5%, наприклад, для хостелів з ціною за ніч в 250 грн – це багато. Так само і для 5-зіркового готелю потрібно визначати ставку виходячи з середньої вартості проживання за добу”, – вважає Тараненко. Здійснювати контроль за збором буде фіскальна служба. “Коли все запрацює, міста разом з бізнесом зможуть акумулювати чималі кошти для розвитку галузі. За минулий рік Київ зібрав 35 мільйонів гривень туристичного збору, що на 25% більше, ніж торік. Це абсолютний рекорд для України”, – каже він.

Що зміниться

  • У новому законі туристичний збір повинні будуть платити постояльці не тільки готелів, але і хостелів, квартир, апартаментів і не від загальної суми проживання, а за добу.
  • Остаточний розмір збору повинна буде ухвалити Київрада на сесії.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:КМДА
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua