Пітер Гарнрі: чого очікувати від акцій Facebook, Tesla, Apple, Amazon і Alibaba 2019 року


Пітер Гарнрі: чого очікувати від акцій Facebook, Tesla, Apple, Amazon і Alibaba 2019 року

Для інвесторів і трейдерів минулий рік обернувся тривалими коливаннями з оновленням історичних максимумів і стрибком волатильності. Це відкрило нові можливості для просунутих трейдерів і показало важливість грамотного управління ризиками та диверсифікації портфеля.

На мій погляд, початок 2018 року був шаленим: найкращий січень за останні десятиліття і лютневий хаос.

Подальші події здивували ще більше. Американський ринок акцій миттєво відновився, компенсувавши понад половину втрат, і здавався стійким до середини березня, коли знову почався розпродаж, і акції повернулися до мінімумів лютого.

На ринку панувала паніка, але ситуація стабілізувалася, і американським акціям вдалося у вересні вийти на рекордні максимальні значення, незважаючи на зростаючу напругу між США і Китаєм.

Проте на ринках країн з’явилися тривожні сигнали: китайські акції опинилися в зоні з тенденцією на зниження, а долар США, що зміцнився, і ціни на нафту остаточно добили споживачів на ринках, що розвиваються.

Настрої різко погіршилися, в результаті індекс S&P 500 скоротився на -20,2%. Агресивна позиція Трампа у відносинах з Китаєм також сприяла зміні настроїв в гірший бік.

Якщо розглядати ситуацію з акціями одних з найпопулярніших компаній світу:

 • Facebook

2018 рік виявився для Facebook роком потрясінь. Компанія металася від скандалу до скандалу, і її акції впали на 25,7%.

Інвесторів все більше турбує майбутнє прибуткове зростання, адже засновник і голова Facebook Марк Цукерберг заявив, що компанія активніше інвестує у безпеку своїх платформ, що може позначитися на маржі прибутку.

Після стрімкого збільшення грошового потоку від операційної діяльності в 2015 році капіталовкладення зросли майже на 400%.

В результаті цього оцінки Facebook впали до середнього рівня індексу S&P 500. Можна сказати, що Facebook нарешті стала зрілою технологічною компанією, офіційно зареєстрованою на біржі.

Цього року акції організації, ймовірно, продовжать викликати інтерес, адже Facebook залишається одним з найсильніших сучасних споживчих брендів. Але при цьому за компанією як і раніше стежать регулятори і політики, які бажають здобути підтримку електорату.

 • Amazon

У торгового гіганта Amazon видався черговий хороший рік. Акції компанії зросли на 28,4%, прибуток і виручка стабільно збільшувалися.

Проте в четвертому кварталі настрої змінилися, і акції Amazon пережили найсильніший спад з 2016 року — на 26,2%.

Інвестори почали готуватися до уповільнення зростання.

У 2018 році постійно обговорювали регулювання і вивчення методів ведення бізнесу в Amazon, і ця тенденція, ймовірно, збережеться в 2019 році.

Останнім часом інвесторів почала турбувати міжнародна діяльність компанії, яка розвивається не так швидко, як в США, і менш рентабельна.

Amazon — культовий бренд, який добре знають ті, хто інвестує у сфері ритейлу, тому можна очікувати, що і в 2019 році акції компанії потраплять в список найпопулярніших.

 • Alibaba

І для Китаю, і для китайських компаній 2018-й був не найкращим роком. Минулого року акції Alibaba, найбільшої інтернет-організації в країні, впали на 20,8%. І це вкотре показало, що китайська економіка сповільнюється під впливом багатьох факторів, включаючи тарифи на товари, що експортуються в США.

Інвестори довго розглядали Alibaba як спосіб отримати вигоду від швидкого зростання китайської економіки.

Але це зростання зберігається, тому можна чекати, що акції китайських компаній будуть цікавити гравців ринку і в 2019 році.

 • Tesla

Напевно, жодна компанія не зрівняється з Tesla за кількістю скандалів і новин. Акції зросли на 6,9%, але були схильні до високої волатильності: ціна акції змінювалася в діапазоні від 244,59 до 387,46.

Інвестори весь час намагалися переварити інформацію про зростання і чутки про фінансовий стан організації.

Відомий засновник Tesla Ілон Маск сам робить великий внесок у появу нових заголовків.

Очікую, що в 2019 році на компанію чекають як хороші, так і погані новини, адже починається постачання автомобілів Model 3 на європейський ринок, і цього року планується відкриття виробництва машин цієї моделі в Китаї.

 • Apple

Для компанії з найпопулярнішими в минулому акціями і без права на помилку 2018 рік мав вирішальне значення.

Акції Apple впали на 6,8% на тлі новин про те, що попит на нові моделі iPhone не такий високий, як очікувалося.

Все це призвело до несподіваного скорочення прогнозів з виручки на початку січня. Голова компанії Тім Кук визнав, що реальний попит виявився нижчим за очікуваний, особливо в Китаї, на ключовому для майбутнього зростання ринку.

У 2019 році інвестори продовжать стежити за Китаєм, а значить, і за Apple, діяльність якої тісно пов’язана з китайським ринком.

Найпопулярніші акції в Saxo Bank:

Всі ринки:
1. Facebook Inc.
2. Amazon.com Inc.
3. Alibaba Group Holding Ltd.
4. Tesla Inc.
5. Apple Inc.

Центральна та Східна Європа:
1. Facebook Inc.
2. Alibaba Group Holding Ltd.
3. Micron Technology Inc.
4. Apple Inc.
5. Amazon.com Inc.

Пітер Гарнрі, Голова відділу стратегій на фондовому ринку Saxo Bank

 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

 • !

  Колонка відображає виключно точку зору автора, та може не збігатися з думкою редакції. Публікація колонок здійснються згідно Правил, а Finance.ua виконує лише роль носія. Копіювати ці авторські матеріали можна лише за наявності посилання на автора та Finance.ua.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Архiви:2020 2019 2018 2017 2016 2015
Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua