"Нафтогаз" назвав умову, за якої відкличе багатомільярдний позов до "Газпрому"


"Нафтогаз" назвав умову, за якої відкличе багатомільярдний позов до "Газпрому"

НАК “Нафтогаз України” готова обговорювати можливість перегляду або відмови від другого транзитного позову до російського “Газпрому” на суму понад 12 млрд доларів у прив’язці з укладенням нового довгострокового контракту.

Про це повідомив голова НАК Андрій Коболєв.

“Фактично ми говоримо російським колегам: якщо ви будуєте (обхідні маршрути. – Ред.) і не хочете транспортувати, то компенсуйте. Якщо хочете транспортувати і готові підписати довгостроковий контракт за європейськими правилами, з гарантіями, що ці гроші заплатите, ми готові від позову відмовитися або переглянути його, або змінити його”, – сказав він.

“Ми комунікували цей меседж європейській комісії, і нас почули. Ми готові це питання, якщо нам акціонер погодить, покласти на стіл переговорів з “Газпромом”, – додав глава НАК.

Коболєв нагадав, що головною метою цього позову є відшкодування збитків від зниження вартості газотранспортної системи України в результаті будівництва “Газпромом” обхідних потоків і невиконання прописаних зобов’язань в чинному до кінця 2019 року контракті на транзит.

За його словами, стягнення з “Газпрому” коштів за вже виграний транзитний позов і потенційна перемога в арбітражі за другим позовом змушує діяти акуратно і точно в частині відокремлення від “Нафтогазу” газотранспортної складової.

“Як громадянин України я вважаю, що втратити і гроші, і транзит неприйнятно. Як голова НАК – я не дозволю цього зробити. У нас є план відділення, за яким ми рухаємося вже півтора року”, – сказав Коболєв.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua