0 800 307 555
0 800 307 555

Українці зможуть отримати кредити на модернізацію та утеплення будинків


Українці зможуть отримати кредити на модернізацію та утеплення будинків

Кредити на модернізацію та утеплення для ОСББ через півтора місяці надаватиме Фонд енергоефективності України. Жителі висоток, які не створили об’єднання, але не задоволені роботою комунальників, зможуть відмовитися від ЖЕКів і найняти професійного керуючого, пише Сегодня.

Сьогодні мешканці 15% багатоповерхівок створили ОСББ. А це понад 33 тисячі будинків. Саме з ними вже з березня готовий співпрацювати Фонд енергоефективності, на рахунках якого знаходяться 4,5 млрд гривень на модернізацію і утеплення житла, каже міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Геннадій Зубко. Також ЄС виділить Україні 54 мільйони доларів на Фонд енергоефективності.

Будинок може пройти аудит з інженерних конструкцій, з електромереж і чітко отримати рекомендації, що потрібно робити, щоб доцільно використовувати кошти, які дає Фонд енергоефективності, держава і самі жителі”, – зазначає Зубко.

А ще в українців з’явиться вибір. Можна буде відмовитися від послуг ЖЕКу і найняти спеціального керуючого, який відзвітує за кожну витрачену гривню.

“Це не означає ліквідацію ЖЕКів, ЖЕК, якщо він надавав такі послуги (керуючого. – Ред.), теж може взяти участь у конкурсі і виграти цей конкурс”, – підкреслює міністр.

Якщо жителі не наймуть керуючого, не створять ОСББ, будинок буде автоматично підпорядковуватися муніципальному ЖЕКу, де і будуть вирішувати за людей, хто і за скільки буде надавати послуги.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua