0 800 307 555
0 800 307 555

З 2019 року змінюються ставки турзбору


З 2019 року змінюються ставки турзбору

Верховна Рада в 2019 році змінила базу нарахування туристичного збору та зобов’язала сплачувати його туристів, які мешкають у приватному секторі, свідчить закон зі змінами до Податкового кодексу та інших законодавчих актів про перегляд ставок окремих податків і зборів (ресурсний законопроект №9260 з “бюджетного пакету”).

“Базою нарахування збору є загальна кількість діб тимчасового розміщення в місцях проживання (ночівлі)”, – вказується в законі, тоді як раніше базою нарахування була вартість проживання.

“Зараз у всіх, приблизно, однакова ставка від 0,5% до 1% вартості проживання за ніч з людини (розмір ставки затверджують місцеві ради – ред.). Проживання 1 тис. грн – турзбір 10 грн, проживання 10 тис. грн – турзбір 100 грн… З січня же буде не важливо, в готелі якої категорії і за якою ціною поселиться турист”, – підкреслив президент Національної туристичної організації Іван Ліптуга в соцмережі Facebook.

Він також уточнив, що оскільки більшість засобів розміщення в Україні належать до бюджетних і вартість їх не перевищує 1 тис. грн за ніч, то турзбір в 209 грн або 20% вартості проживання завищений.

“Ставки турзбору більше 10% ціни проживання немає в жодному місті світу”, – підсумував І.Ліптуга.

Крім цього, закон змінює ставки турзбору в 2019 році. Зокрема, для внутрішніх туристів його ставки не повинні перевищити 0,5% мінімальної заробітної плати (МЗП) на добу, що з 1 січня 2019 року становитиме 20,87 грн, для в’їзного туризму – до 5% МЗП (208,65 грн). Остаточний розмір ставок встановлять місцеві ради, проте вони не залежатимуть від вартості проживання або категорії готелю.

Водночас закон встановлює, що, крім проживання в готелях, кемпінгах, хостелах і будинках відпочинку, туристичних базах, пансіонатах і таборах відпочинку, туристичний збір в 2019 році буде стягуватися також з туристів, які мешкають у приватних житлових будинках, прибудовах, квартирах, котеджах, кімнатах і інших об’єктах нерухомості, які використовуються для тимчасового помешкання або ночівлі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua