0 800 307 555
0 800 307 555

Кошти з Інвестбанку виводилися через кредити підприємствам з ознаками фіктивності


Кошти з Інвестбанку виводилися через кредити підприємствам з ознаками фіктивності

Аналіз фінансових операцій неплатоспроможного ПАТ «КБ «Інвестбанк», проведений уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів, показав, що близько 200 млн грн було виведено із банку шляхом надання кредитів підприємствам з ознаками фіктивності.

Про це повідовляє прес-служба ФГВФО.

Банком укладалися численні страхові договори з «фіктивною» страховою компанією та проводилися закупівлі консультаційних послуг, єдиним підтвердженням надання яких стали акти прийому-передачі із зазначенням сум, але без дати. На сьогодні за рахунок коштів, одержаних Фондом гарантування вкладів у результаті ліквідації та продажу майна, із заявлених кредиторами вимог на загальну суму 206,58 млн грн погашено лише 5,79 млн грн.

Національний банк України визнав ПАТ «КБ «Інвестбанк» неплатоспроможним 15 грудня 2016 року через те, що його акціонери не вжили достатніх заходів для приведення розміру статутного капіталу банку у відповідність до вимог законодавства в 120 млн грн.

Тимчасову адміністрацію в ПАТ «КБ «Інвестбанк» Фонд гарантування вкладів здійснював протягом місяця, а з 13 січня 2017 року триває його ліквідація. Ліквідаційну масу ПАТ «КБ «Інвестбанк» затверджено рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів станом на 13.07.2017 року.

Балансова вартість активів, включених до неї, становить 445,01 млн грн. Оціночна вартість активів, що була визначена незалежними оцінювачами, більше ніж удвічі нижча від суми, зазначеної у бухгалтерській документації. Більше 80% обсягу ліквідаційної маси – кредитний портфель юридичних осіб, оціночна вартість якого майже у чотири рази менша, ніж «на папері».

Під час здійснення тимчасової адміністрації уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів виявлено, що ПАТ «КБ «Інвестбанк» було видано низку кредитів підприємствам, які мають ознаки фіктивності, оскільки всі вони мають невеликі обороти, незначний статутний капітал та не мають активів.

У забезпечення кредитних договорів передані неліквідні земельні ділянки сільськогосподарського призначення на території Бориспільського району Київської області, оцінка яких є значно завищеною. Всі ці підприємства пов’язані між собою, про що свідчать договори переведення боргу з одного підприємства на інше, співпраця з однаковими партнерами та контрагентами і забезпечення кредиту однаковими майновими поручителями.

Показники кожного з підприємств ще на момент звернення до ПАТ «КБ «Інвестбанк» з клопотанням про надання кредиту свідчили про їх неспроможність погашати заборгованість, проте це не зупинило кредитний комітет банку. Одному із ТОВ, наприклад, було надано кредит, що у 13 разів перевищував річний оборот його грошових коштів. Ще одному підприємству, у штаті якого працює лише одна особа, було відкрито відновлювану кредитну лінію у розмірі 400 000 дол. США. Загальна заборгованість таких підприємств перед ПАТ «КБ «Інвестбанк» становить близько 200 млн грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua