0 800 307 555
0 800 307 555

"Нафтогаз" пішов в американські суди через суперечку з "Газпромом — росЗМІ


"Нафтогаз" пішов в американські суди через суперечку з "Газпромом — росЗМІ

НАК “Нафтогаз України” намагається залучити американські суди до розгляду з російським “Газпромом” про стягнення з нього 2,6 мільярда доларів, згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу.

Про це пише “Коммерсантъ”.

Повідомляється, що 6 грудня українська компанія подала позови в суди Північного і Південного округів Техасу щодо американського підрозділу Gazprom Marketing&Trading, що входить до групи “Газпром”, і провідного аудитора запасів нафти і газу – консалтингової компанії DeGolyer&MacNaughton.

Обидва відповідачі зареєстровані в Техасі.

За даними видання, НАК просить зобов’язати їх надати інформацію та доступ до документів, які дозволять подати новий позов проти “Газпрому” в Нідерландах.

“У ньому “Нафтогаз” спробує оскаржити угоду, за якою “Газпром” передав акції зареєстрованого в Нідерландах оператора газопроводу “Турецький потік” російської дочірній структурі, через що українська сторона не змогла ці акції арештувати”, – сказано в статті.

“Газпром” від коментарів виданню відмовився.

Нагадаємо, Стокгольмський арбітраж присудив виплату “Газпромом” “Нафтогазу України” штрафу в розмірі 4,7 млрд доларів з транзитним контрактом. “Газпром” направив до апеляційного суду округу Свеа заяву про повне скасування рішення.

За підсумками двох арбітражних суперечок між компаніями на поставку і транзит газу “Газпром” зобов’язаний виплатити НАК 2,56 млрд доларів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua