0 800 307 555
0 800 307 555

Інвестгрупа ICU прогнозує сповільнення зростання економіки України в 2019 до 2,3%


Інвестгрупа ICU прогнозує сповільнення зростання економіки України в 2019 до 2,3%

Зростання української економіки в 2018 році прискориться до 3,5% з 2,5% торік, проте в наступному році відбудеться його сповільнення до 2,3% в зв’язку зі зменшенням фіскального стимулювання економіки і ослабленням зовнішніх ринків, прогнозує інвестиційна група ICU.

“У 2019 році зростання економіки сповільниться через жорстку монетарну та фіскальну політику, а також менш привабливі зовнішні умови”, – сказав керівник підрозділу з фінансового аналізу корпорацій ICU Олександр Мартиненко журналістам у Києві в четвер.

За його словами, головним драйвером зростання залишиться споживчий попит, якого підщтовхує збільшення реальних доходів і споживчого кредитування, а також грошовими переказами українців з-за кордону.

Згідно з оцінками ICU, виражений в доларах ВВП України в нинішньому році досягне $131 млрд (з $111 млрд торік), а в наступному році – $145 млрд.

Мартиненко спрогнозував, що під впливом передноворічного збільшення імпорту і зниження експорту сільгосппродукції, а також сезонних виплат бюджету та інфляційних очікувань до кінця року курс гривні опуститься до 29 грн/$1.

“Наш базовий сценарій на 2019 рік – це м’яка девальвація до 30 грн/$1 до кінця року. Політична нестабільність і девальваційні очікування несуть основні ризики для наших валютних прогнозів”, – додав експерт.

За його словами, в нинішньому році інфляція сповільниться до 10,2% з 13,7% торік, а до кінця 2019 року вона має знизитися до 8,5%, в основному завдяки жорсткій монетарній політиці НБУ та зниженню світових цін на енергоносії. У ICU очікують, що Нацбанк до кінця наступного року знизить облікову ставку лише до 16% з нинішніх 18% річних.

“Придушуючи інфляцію, жорстка монетарна політика водночас серйозно обмежує доступ до фінансування і тим самим негативно впливає на економічне зростання. Наслідки монетарної політики, “жорстка посадка” провідних світових економік, політична нестабільність є найвищими ризиками для української економіки”, – вважає Мартиненко.

Він зазначив, що поточні умови воєнного стану не несуть якихось додаткових обмежень для кредитно-грошового і валютного ринків України, а також ведення бізнесу. Кажучи про можливе подальше перешкоджання РФ судноплавству в Азові, Мартиненко зазначив, що основний продукт цих вантажопотоків – сталь маріупольських комбінатів “Метінвесту” – становив близько 20% українського експорту сталі або 4% загальної експортної виручки України в 2017 році.

“У разі блокування або серйозних труднощів перевезень Азовським морем, відвантаження сталі можуть бути повністю переорієнтовані по залізничних коліях в чорноморські порти”, – вважає представник ICU.

На його думку, споживчий та інвестиційний імпорт продовжить тиск на торговельний баланс до кінця року, і дефіцит поточного рахунку складе 3,8-3,9% ВВП у порівнянні з 5% ВВП торік. Однак в 2019 році підтримка імпорту споживанням ослабне, в той час як приватні перекази продовжать зростання, а виплати дивідендів іноземним компаніям скоротяться. В результаті, прогнозують в ICU, дефіцит поточного рахунку скоротиться до 3,2% ВВП, а основні ризики посилення дефіциту йдуть із боку ринків сталі і енергоносіїв. Зокрема, протекціоністські заходи США, ЄС та інших країн значно звузили обсяг вільних ринків, що веде до ескалації конкуренції, а сповільнення економічного зростання і можливе розвантаження економіки від боргових зобов’язань в Китаї, а також обмеження китайського імпорту в США можуть значно посилити надлишок сталі на світових ринках.

За оцінками Мартиненка, ціни на чорні метали та залізну руду в 2019 році знизяться на 8-10%, а на продукцію АПК – на 3-5%. При менш сприятливій ціновій кон’юнктурі, зростання фізичних обсягів приведе до збільшення частки АПК в українському експорті до 45% в 2019 році, вважає експерт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua