РФ може вдатися до агресії під приводом захисту "Північного потоку-2" - експерти


РФ може вдатися до агресії під приводом захисту "Північного потоку-2" - експерти

РФ може використовувати “агресивні дії”, подібні до тих, які відбуваються в Азовському морі, для розширення присутності в територіальних водах Данії та Німеччини під приводом захисту будівництва газопроводу “Північний потік-2”.

Про це йдеться у заяві аналітичної групи DiXi Group.

“Агресією в Керченській протоці РФ порушила низку міжнародних угод. Зокрема, Конвенцію ООН про морське право, яка вимагає свободу морських перевезень, а також згадані вище двосторонні українсько-російські угоди про Керченську протоку і Азовське море”, – підкреслюють експерти.

В аналітичній групі наголошують, що РФ може використовувати “подібні агресивні дії” для збільшення свого впливу в територіальних водах Данії та Німеччини і виключних економічих зонах Фінляндії, Данії, Швеції і Німеччини у контексті будівництва газопроводу “Північний потік-2”.

“Можна очікувати, що Росія буде використовувати захист газопроводу “Північний потік-2” як виправдання для розширення своєї присутності в територіальних водах цих країн”, – пишуть аналітики.

“Одного разу російські сили – регулярна армія, приватні військові компанії або підрозділи безпеки “Газпрому” – можуть зайти в 12-мильну зону, як у випадку з Україною, але не виключено, що не буде прямої реакції, щоб не підвищувати напруженість”, – йдеться у заяві.

DiXi Group зауважує, що у 2007 році в РФ прийняли закон, який дозволяє компаніям “Газпром” і “Транснефть” використовувати приватні підрозділи безпеки і купувати зброю – під приводом захисту стратегічної інфраструктури від терористичних нападів.

“Також є загроза у Балтійському морі. РФ може використовувати “Північний потік-2” для контролю руху суден. Починаючи з формальних процедур, потім, як у випадку з Україною, це може перейти на рівень більш агресивного контролю та блокування кораблів, впливу на торгівлю в регіоні”, – заявляють експерти.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua