Білорусь має намір знизити держборг до 25% ВВП до 2025 року


Білорусь має намір знизити держборг до 25% ВВП до 2025 року

Білорусь планує до 2025 року знизити сукупний державний борг до 25% ВВП з очікуваних 38-39% ВВП за підсумками 2018 року, повідомив міністр фінансів країни Максим Єрмолович після проведеної в понеділок у президента наради щодо соціально-економічного розвитку країни на 2019 рік.

“Ми визначили для себе трек на зниження рівня держборгу відносно ВВП – до 2025 року до 25%. Це вдвічі нижче від сьогоднішнього порогового значення економічної безпеки. На кінець поточного року ми будемо мати держборг в 38-39% відносно ВВП”, – сказав М.Єрмолович, якого цитує агентство БелТА.

За словами міністра, “ми вже в поточному році приступаємо до дострокового погашення низки зобов’язань з тим, щоб знижувати боргове навантаження поетапно і в наступному році, і в 2020 році”.

М.Єрмолович також повідомив, що в 2019-2020 роках передбачено погашення держборгу на загальну суму $5,4 млрд в еквіваленті. Рефінансувати з цієї суми планується $2 млрд.

Міністр нагадав, що можливість залучення в 2019-2020 роках $2 млрд на зовнішніх ринках днями була закріплена указом президента Білорусі. Раніше глава білоруського Мінфіну зазначав, що в середньостроковій перспективі відомство планує розмістити на локальних ринках Росії і Китаю суверенні облігації на суму до $2 млрд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua