Нафтогаз може стати джерелом коштів для монетизації субсидій - Коболєв


Нафтогаз може стати джерелом коштів для монетизації субсидій - Коболєв

НАК “Нафтогаз України” може стати джерелом коштів для здійснення монетизації субсидій, які є необхідним елементом для завершення реформи ринку газу.

Про це сказав голова НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв.

Читайте також: Нафтогаз підпише з Нафтогаз трейдинг рамковий договір на постачання газу на 85 млрд грн

“Я вважаю, що ми перебуваємо на небезпечній стадії реформ. Було зроблено багато корисного, але непопулярного. Ми досі не дійшли до популярної стадії реформ. Критично важливою складовою реформ є монетизація субсидій. Це можливість давати реальні гроші споживачам, це можливість залишати зекономлені гроші тому споживачеві, який витратив менше газу, ніж очікувалося за планом”, – сказав Коболєв.

Він зазначив, що кінцевого споживача не цікавлять Стокгольмський арбітраж і розділення АТ “Укртрансгаз”.

“Споживачеві не дуже цікаво, чи відбувся анбандлінг, що з Газпромом. Його цікавить ціна на послугу або товар, яким чином він може її платити. Ще цікавить якість, обслуговування, рахунки та інші справи, це основні елементи”, – розповів Коболєв.

За його словами, хоча уряд пішов на підвищення ціни і скасування її регулювання в майбутньому, без монетизації реформа буде незавершеною.

“Нафтогаз” може надати гроші, щоб ці субсидії платити, ми є джерелом. Ми можемо допомогти Мінфіну провести верифікацію бази споживачів. Я впевнений, що в наявній системі є мертві душі, ми їх бачили. На жаль, поки немає ніякого прогресу, щоб зробити цю базу єдиною і публічною”, – додав Коболєв.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua