МЕРТ планує до 2020 року зобов'язати підприємства торгівлі використовувати безготівковий розрахунок


МЕРТ планує до 2020 року зобов'язати підприємства торгівлі використовувати безготівковий розрахунок

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) має намір запропонувати Кабінету Міністрів зобов’язати підприємства у сфері торгівлі та послуг використовувати безготівковий розрахунок до 1 липня 2020 року.

Як вказується в проекті постанови, розміщеному на сайті Міністерства, впровадження такої вимоги планується в три етапи.

Читайте також: МЕРТ пропонує посилити відповідальність туроператорів

Згідно з проектом, до 1 липня 2019 року пропонується зобов’язати забезпечити клієнтам можливість розраховуватися за товари чи послуги через платіжні пристрої або електронні платіжні сервіси підприємства торгівлі побутовою технікою, підакцизними товарами, ювелірними виробами, ліками.

До цього періоду безготівкові кошти розрахунку повинні забезпечити ресторани, турагентства, готелі та компанії, приватні стоматологічні та медклініки, підприємства з надання житлово-комунальних послуг.

Водночас до 1 січня 2020 року планується поширити цю норму на підприємства з торгівлі і ремонту автотранспорту, компанії, що забезпечують поштову та кур’єрську діяльність, пасажирські та вантажні авто- і залізничні перевезення, а також перевезення водним і повітряним транспортом.

З цього ж терміну норма може стати чинною для фітнес-центрів, установ у сфері культури, охорони здоров’я і страхування.

Останній етап запланований на 1 липня 2020 року, коли норма про обов’язкове забезпечення можливості безготівкових розрахунків може почати діяти для суб’єктів господарювання, які реалізують товари або послуги вартістю понад 50 неоподатковуваних податком мінімумів доходів (850 грн), вказується в проекті постанови.

До електронних платіжних сервісів відносяться платіжні сервіси онлайн, мобільні додатки, системи інтернет-банкінгу і переказ коштів з картки на картку або розрахунковий рахунок, пояснюється в документі МЕРТ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua