0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

НБУ може вимагати від ФГВФО скоротити кількість продавців активів, – ЗМІ


НБУ може вимагати від ФГВФО скоротити кількість продавців активів, – ЗМІ

Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) слід посилити кваліфікаційні вимоги до організаторів торгів активами неплатоспроможних банків, щоб скоротити кількість майданчиків.

За даними джерела видання, Національний банк України (НБУ), в заставі у якого за кредитами рефінансування знаходиться частина активів виведених з ринку банків, підштовхує ФГВФО до такого рішення після кількох виявлених випадків невідповідності акредитованих ФГВФО компаній існуючим кваліфікаційним вимогам, а також випадків незаконних дій організаторів торгів.

Також джерело не виключило, що ініціатива НБУ може бути пов’язана з поверненням на ринок активів ФГВФО державного підприємства СЕТАМ.

“У жовтні акредитацію ФГВФО пройшло ДП СЕТАМ. Керівництво держпідприємства змогло перебити негатив минулих років, провело ребрендинг і розкручує бренд OpenMarket, впровадило блокчейн – ситуація вирівнюється. З виходом на ринок ФГВФО держпідприємства відпала гостра потреба у великій кількості приватних торговців, які заважають заробляти державному”, – заявило джерело.

Він також додав, що в НБУ відомо про випадки порушення закону деякими приватними організаторами торгів.

“Сьогодні акредитовано 45 майданчиків. Реально ефективно торгує – близько 20. Деякі взагалі не ставлять за мету розвивати торгівлю активами ФГВФО як бізнес. Наприклад, коли організатор торгів використовується пов’язаними з боржником особами виключно для зриву аукціону з продажу прав вимог. Це конкретний випадок, який стався в 2018 році. Фонду довелося позбавити майданчик акредитації. Щоб інцидент не повторився, потрібно посилити правила”, – заявило джерело.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:ФГВФО
В Контексті Finance.ua
Опитування