У Швеції розумні робовантажівки підключать до 5G (відео)


У Швеції розумні робовантажівки підключать до 5G (відео)

Миттєва передача даних за допомогою 5G — те, що треба для створення по-справжньому безпечного безпілотного автомобіля. У компанії Einride, чиї робовантажівки вже виконують комерційні замовлення, пов’язують з п’ятим поколінням зв’язку розвиток чистого транспорту на всій планеті.

Виробник робовантажівок Einride, компанія Ericsson і лідер ринку стільникового зв’язку Швеції Telia об’єдналися, щоб впровадити 5G в безпілотні авто. Фура без водія T-pod з можливістю підключення до п’ятого покоління зв’язку буде їздити по підприємству DB Schenker в шведському Єнчепінгу.

«Ці випробування є віхою в переході на інтелектуальну транспортну систему, яка буде безпечною, економічною і стійкою. Автономні, повністю електричні вантажівки на дорогах загального користування вже не мрія — це відбувається прямо зараз», — пояснює виконавчий директор DB Schenker Евальд Кайзер.

T-pod з підключенням до 5G і розвинена інфраструктура можуть замінити близько 60% існуючого сьогодні транспорту. У Einride сподіваються, що їх робота зробить істотний внесок у збереження навколишнього середовища завдяки скороченню шкідливих викидів в атмосферу.

Високошвидкісний зв’язок обіцяє прискорити розвиток не тільки автономного транспорту, а й інших галузей, відзначають в Telia.

Робовантажівки вже починають курсувати загальними дорогами. Наприклад, а США на траси вийшли машини китайського стартапу TuSimple. А по Японії колесять підключені фури, які повинні в майбутньому вирішити проблему дефіциту далекобійників.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування