Рада схвалила ратифікацію угоди про транш Євросоюзу в 1 млрд євро


Рада схвалила ратифікацію угоди про транш Євросоюзу в 1 млрд євро

Верховна рада Україна схвалила за основу і в цілому проект закону № 0203 про ратифікацію кредитної угоди між Україною та Європейським союзом про залучення кредиту в розмірі 1 млрд євро.

За документ проголосували 242 нардепи.

Ухвалення парламентом відповідного закону затвердить кредитну угоду, загальний обсяг якої становить 1 млрд євро. На сайті Ради зазначається, що Президент визначив закон №0203 як невідкладний.

Таким чином, реалізація меморандуму про взаєморозуміння та кредитної угоди дозволить Україні залучити на умовах строковості та платності додаткові фінансові ресурси ЄС в сумі до 1 мільярда євро для їх подальшого направлення до держбюджету, що в майбутньому потребуватиме додаткових витрат з держбюджету для відповідного обслуговування і погашення залученого кредиту.

“З урахуванням умов позики в рамках попередніх трьох програм макрофінансової допомоги ЄС, процентна ставка позики на 10-15 років прогнозується як прийнятна (до 2% річних), проте точний її розмір стане відомим лише під час виходу Європейської комісії, яка має найвищий кредитний рейтинг (ААА), на зовнішній ринок позик для отримання коштів, будуть перераховуватися Україні за тією ж процентною ставкою”, – підкреслюється в пояснювальній записці.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Верховна Рада
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua