0 800 307 555
0 800 307 555

Держаудитслужба виявила неефективне використання коштів на підтримку кіно


Держаудитслужба виявила неефективне використання коштів на підтримку кіно

Державний фінансовий аудит Держаудитслужби показав неефективне використання коштів за бюджетними програмами підтримки кіно в 2015-2017 роках.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу відомства.

Як зазначили в Держаудитслужбі, 90% державних контрактів і 98% договорів фінансової підтримки на виробництво національних фільмів укладені Держкіно з приватними кіновиробниками.

“Однак більшість з них, за даними Державного реєстру виробників, розповсюджувачів і демонстраторів фільмів на території України не мають власної виробничої бази для створення фільмів і орендують її у інших суб’єктів господарювання, а наявне у державних підприємств обладнання для виробництва кінофільмів майже на 100% морально застаріле та фізично зношене і в основному непридатне для подальшого використання”, – йдеться в повідомленні.

Як наслідок, приватні кіновиробники за бюджетні кошти орендують обладнання та сценічно-постановочні засоби за договірними цінами, які в більшості випадків необгрунтовані і вище ринкових, що призводить до завищення вартості фільмів та неефективного використання коштів державного бюджету, які спрямовуються на їх виробництво, додали у відомстві.

Крім цього, через недосконалість порядку розповсюдження та демонстрування національних фільмів, створених на умовах державного замовлення та фінансової підтримки, і відсутності контролю за перебігом реалізації виключних майнових прав на фільми Держкіно не забезпечило поширення 54 національних фільмів, на створення яких використано бюджетних коштів на суму 149,3 млн гривень, зазначили в Держаудитслужбі.

Нагадаємо, що Рахункова палата за 22 роки діяльності виявила неефективне використання коштів державного бюджету на загальну суму 310 млрд гривень.

Зазначимо, що у вересні Кабінет Міністрів зареєстрував у Верховній раді законопроект “Про засади діяльності органів державного фінансового контролю”. Проектом закону пропонується надати Держаудитслужбі спеціальний статус.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua