0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ оприлюднив проект регулювання небанківського фінансового ринку


НБУ оприлюднив проект регулювання небанківського фінансового ринку

Національний банк України (НБУ) оприлюднив для публічного обговорення проект Білої книги «Майбутнє регулювання небанківського фінансового сектору», в якій представив своє бачення нового регулювання небанківського фінансового ринку.

«Цей документ окреслює підходи Нацбанку до сегментації ринку, ліцензування, пруденційного нагляду, звітності, перевірок, корпоративного управління і захисту прав споживачів», — йдеться у зверненні НБУ на веб-сайті.

Читайте також: НБУ радить небанківським фінустановам пройти тести для підготовки до нового регулювання

Регулятор буде відповідати за значну частину небанківського фінансового ринку в разі ухвалення парламентом законопроекту № 2413а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо консолідації функцій державного регулювання ринків фінансових послуг», який вже підтримав комітет Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності і рекомендував до ухвалення у другому читанні.

Нове регулювання пропонується для страхових компаній, кредитних спілок, ломбардів, лізингових та факторингових компаній та інших фінансових компаній, які здійснюють діяльність з обміну валют, переказу коштів, кредитування, надання гарантій і т. д.

«Проект закону передбачає 12 місяців перехідного періоду, протягом якого буде здійснюватися чинне регулювання і повноцінно працювати Нацкомфінпослуг. В цей час ми будемо розробляти, обговорювати і вдосконалювати разом з учасниками ринків нові норми і готуватися до передачі справ. Ми готові до діалогу з ринком і ділимося своїм баченням нової моделі регулювання. Вже цього тижня ми запросимо ключових гравців, асоціації та експертів на першу робочу зустріч з цього питання”, – цитує прес-служба НБУ першого заступника голови Центробанку Катерину Рожкову.

Як наголошується в повідомленні, модель регулювання переслідує дві головні цілі: пошук нових точок зростання для кожного з сегментів небанківського фінринку і максимальний захист споживачів фінпослуг.

«Головною новацією для учасників ринків має стати ризик-орієнтований підхід, який ми вже третій рік успішно застосовуємо на банківському ринку. Він дозволить передбачити виникнення проблем в компанії і вживати превентивних заходів, а не реагувати вже тоді, коли компанія стає неплатоспроможною”, – сказала К. Рожкова. Також у фокусі – впровадження стандартів корпоративного управління, яке підвищить якість роботи компаній і захист прав споживачів, додала вона.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
В Контексті Finance.ua