0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні фізична особа зможе оголосити себе банкрутом - ВР прийняла закон


В Україні фізична особа зможе оголосити себе банкрутом - ВР прийняла закон

Верховна Рада ухвалила Кодекс України щодо процедури банкрутства, який впроваджує в країні інститут банкрутства фізичних осіб.

За прийняття документа в другому читанні і в цілому проголосували 237 народних депутата при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Як зазначив, представляючи законопроект, голова Комітету з питань економічної політики Андрій Іванчук, інститут банкрутства фізичних осіб існує у всіх цивілізованих країнах.

«А в загальному рейтингу ведення бізнесу в Україні ми піднімемося на 10 позицій. Це дасть дуже хороший сигнал всім нашим міжнародним партнерам», – сказав депутат.

Згідно з пояснювальною запискою, метою документа є підвищення ефективності процедур банкрутства, рівня захищеності прав кредиторів, вдосконалення процедури продажу майна боржника на аукціоні, підвищення рівня виконання контрактів і судових рішень, врегулювання відносин з відновлення платоспроможності фізичних осіб, які опинилися у тяжкій фінансовій ситуації і потребують допомоги з боку держави.

Зазначається, що зміни в частині реформування корпоративного банкрутства мають антикорупційну спрямованість і передбачають низку прогресивних змін, які мають забезпечити підвищення рівня виконання контрактів і поліпшення інвестиційної привабливості України.

«За оцінками експертів, прийняття цих змін дозволить Україні суттєво підвищити ефективність процедур банкрутства та піднятися в рейтингу Doing Business на 81 пункт по компоненту (з 149-го на 68-е місце) і на 9 позицій в загальному рейтингу. Для порівняння: за останні 3 роки Україна змогла сукупно піднятися лише на 7 позицій в загальному рейтингу Doing Business», – йдеться в пояснювальній записці.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua