0 800 307 555
0 800 307 555

Українські клініки з середини 2019 р. платитимуть за медінформсистеми


Українські клініки з середини 2019 р. платитимуть за медінформсистеми

Медичні заклади України з середини 2019 року платитимуть за використання медичних інформаційних систем (МІС), повідомив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

“Платність почнеться з середини 2019 року. Плата не буде високою. Якщо вона буде високою, ви зможете поміняти МІС. Є з чого обрати, конкуренція зіб’є вам ціну”, – сказав він на семінарі “Перші результати медичної реформи: досвід регіонів” в рамках міжнародної виставки Public Health в Києві.

П. Ковтонюк зазначив, що з середини 2017 року IT-компанії розробляли і обслуговували МІС безкоштовно.

“У нас в середині 2017 року була домовленість з бізнесом, з виробниками цих МІС, що два роки вони будуть працювати безкоштовно. Зараз можна обрати з 14 програм, тобто бізнес інвестував два роки, зараз настав час платити”, – сказав він.

Заступник міністра охорони здоров’я підкреслив, що серед МІС існує досить висока конкуренція.

Він також нагадав, що з 2019 року МОЗ почне впровадження електронної медичної картки пацієнта та електронного рецепта, а лікарі первинної ланки повинні будуть відмовитися від паперової роботи і перейти до ведення електронної історії хвороби.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua