0 800 307 555
0 800 307 555

Рада змінила правила екстрадиції іноземців


Рада змінила правила екстрадиції іноземців

Затримані в Україні іноземці-порушники зможуть просити про спрощений порядок їх видачі іншій державі, не чекаючи формального запиту про екстрадицію.

Верховна Рада у вівторок, 2 жовтня, ухвалила закон, який передбачає зміни процедури видачі правопорушників, повідомляє 112 Україна.

Зміни українським парламентом ухвалено у зв’язку з ратифікацією додаткових протоколів до Європейської конвенції про видачу правопорушників.

Новий закон торкнеться іноземців, яких затримали в Україні за запитом інших країн. Затримані зможуть просити про спрощений порядок їх видачі іншій державі у зв’язку з міжнародним розшуком – не чекаючи формального запиту про екстрадицію.

Також затриманим нададуть можливість відмовитися від застосування спеціального правила щодо меж кримінального переслідування виданої особи. Зауважимо, так зване “правило ad hoc”, або “правило спеціальності” дозволяє державі, в яку екстрадують затриманого, притягти особу до кримінальної відповідальності або виконати вирок суду лише за ті злочини, за які здійснили екстрадицію.

Як очікується, в результаті змін затримані будуть менше часу перебувати під вартою на території України.

Разом з тим, спрощений порядок видачі не будуть застосовувати у разі притягнення особи до кримінальної відповідальності або відбування покарання на території України, якщо є підстави вважати, що видача може суперечити інтересам захисту національної безпеки України або що особа яка розшукується, є громадянином України.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua