Більшість німців упевнені в достроковій відставці Меркель з посту канцлера


Більшість німців упевнені в достроковій відставці Меркель з посту канцлера

Більшість німецьких респондентів вважають, що Ангела Меркель залишить посаду канцлера ФРН ще до завершення терміну своїх повноважень у 2021 році, свідчать результати інтернет-опитування соціологічного інституту Civey, проведеного на замовлення новинного порталу t-online.de, повідомила Deutsche Welle.

Дані опубліковані в четвер, 27 вересня, через день після звільнення близького соратника А.Меркель Фолькера Каудера з посту голови консервативної фракції ХДС/ХСС в Бундестазі.

Близько 55% опитаних відповіли “безумовно ні” або “скоріше ні” на питання про те, чи залишиться А.Меркель на цій посаді до кінця терміну повноважень.

У свою чергу, ще 37,8% сказали: “безумовно так” і “скоріше так”. Ще близько 7,2% зазначили, що поки не визначилися з відповіддю.

При цьому найбільший відсоток серед тих, хто дав позитивну відповідь – у лавах прихильників ХДС/ХСС (62%). Водночас активніше за інших про звільнення нинішнього канцлера говорили прихильники правопопулістської “Альтернативи для Німеччини” (83,6%) та Вільної демократичної партії Німеччини (63,3%).

Опитування проводилося онлайн 25-26 вересня. Йдеться про репрезентативному дослідженні, в якому взяли участь 5099 осіб. Статистична похибка становить 2,5%.

Водночас методологія соціологічного інституту Civey неодноразово піддавалася критиці, оскільки, на відміну від інших подібних організацій, він не працює методом випадкової вибірки, а дозволяє голосувати всім бажаючим, після чого проводить відбір відповідно до встановлених ним критеріїв.

У вівторок, 25 вересня, стало відомо, що головою консервативної фракції ХДС/ХСС в Бундестазі замість Ф.Каудера, який обіймав цю посаду 13 років, обраний маловідомий політик Ральф Брінкхаус.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua