НБУ врегулює питання кіберзахисту та інформаційної безпеки в сфері переказу коштів


НБУ врегулює питання кіберзахисту та інформаційної безпеки в сфері переказу коштів

НБУ має намір вперше врегулювати питання забезпечення належного рівня кіберзахисту та інформаційної безпеки в сфері переказу коштів.

Відповідна ініціатива міститься в проекті постанови НБУ “Про затвердження Положення про кіберзахист та інформаційну безпеку в платіжних системах і системах розрахунків”, текст якого оприлюднено на сайті регулятора для громадського обговорення.

Зокрема, проектом постанови передбачено визначити вимоги до суб’єктів платіжного ринку з побудови системи захисту інформації та кібербезпеки, порядок дій при виявленні кібератак, які знижують надійність функціонування платіжних систем і систем розрахунків, а також вимоги до організаційних та технічних заходів для забезпечення захисту інформації та кібербезпеки суб’єктами платіжного ринку.

Як зазначає регулятор, в основу цього документа покладено вимоги і рекомендації національних та міжнародних стандартів з питань інформаційної безпеки, а також загальноприйняті в міжнародній практиці сучасні підходи до забезпечення інформаційної безпеки і кіберзахисту.

Прийняття проекту постанови дозволить мінімізувати кількість інцидентів інформаційної безпеки та кіберінцидентів у сфері переказу коштів, врегулювати питання використання засобів захисту інформації, підвищити надійність функціонування і ефективність платіжних систем і систем розрахунків, прискорити процес модернізації платіжних систем з урахуванням сучасних технологій захисту інформації.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика Кримінал
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua