У Держприкордонслужбі оцінили щорічні втрати України від контрабанди


У Держприкордонслужбі оцінили щорічні втрати України від контрабанди

Щорічно Україна за контрабанди втрачає щонайменше 4 мільярди доларів США.

Про це повідомляється на сторінці Державної прикордонної служби України в Facebook.

“В країні сформувалася ціла спільність людей, які обрали незаконний бізнес своєю професією. Саме він став головним джерелом доходів цілих населених пунктів пограниччя”, – заявили в ДПСУ.

20 червня Кабмін затвердив план боротьби з контрабандою, передбачає координацію всіх правоохоронних органів і Державної фіскальної служби. Зокрема, уряд надав співробітникам Національної поліції право цілодобово знаходитися на митних пунктах для виявлення порушень.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман назвав найпопулярніші схеми контрабанди, на боротьбі з якими будуть сконцентровані зусилля правоохоронців і уряду: оформлення вантажних автомобілів як порожніх, хоча насправді вони заповнені дорогим товаром; перетин кордону великою групою осіб (так звані “піджаки”), яка частинами переносить партію товару в якості ручної поклажі; підміна документів на товар, що робить його дешевшим реальної вартості; використання так званого “шостого” методу розрахунку митної вартості, який дозволяє приховувати “сірий” імпорт; використання офшорних компаній, коли з допомогою симуляції порушень та подальшого рішення суду нібито повертають товар, хоча насправді імпортують його, ввезення низькоякісного пального під виглядом “Євро-4”.

Крім того, голова уряду повідомив про кричущий випадок “чорного” імпорту нафтопродуктів, коли повний танкер заходить до нейтральних вод, з українського берега до нього підпливають невеликі судна і розвантажують його, після чого танкер виявляється практично порожнім і проходить митне оформлення.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua