В «Укрбізнесбанку» напередодні введення ТА укладали договори факторингу на вкрай невигідних умовах


В «Укрбізнесбанку» напередодні введення ТА укладали договори факторингу на вкрай невигідних умовах

ФГВФО повідомляє, що посадові особи «Укрбізнесбанку» напередодні введення тимчасової адміністрації укладали значну кількість договорів факторингу на вкрай невигідних для банку умовах. Виведення активів за такою схемою було однією з причин погіршення фінансового стану установи.

Про це йдеться на сайті Фонду гарантування.

Шляхом укладення правочинів факторингова компанія отримала від попереднього керівництва ПАТ «Укрбізнесбанку» належні банку майнові права (права вимоги) за ціною близько 1% від фактичної заборгованості за виданими кредитами. Укладення вказаних договорів заподіяло шкоди банку в розмірі понад 100 млн грн.

Варто зазначити, що головний офіс ПАТ «Укрбізнесбанку» до 2014 року був розташований у Донецьку.

Місцем реєстрації більш ніж 90% позичальників є зона АТО та Крим. Задовго до офіційного визначення статусу територій як тимчасово окупованої частини України.

Перелічені фактори стали причиною погіршення платоспроможності банку, як наслідок – нестача коштів для своєчасного виконання зобов’язань перед вкладниками і кредиторами.

У результаті, станом на дату формування ліквідаційної маси на 01.08.2015, з урахуванням змін на 10.05.2018, оціночна вартість кредитного портфелю у понад сім разів нижча від тої, яка зазначена у балансі банку (3,11 млрд грн та 0,42 млрд грн, відповідно).

Загалом активи ПАТ «УКРБІЗНЕСБАНК» оцінені в 0,93 млрд грн, хоча у бухгалтерській звітності їхня вартість вказана на рівні 3,69 млрд грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:ФГВФО
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування