0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Рада схвалила законопроект про зміни до Конституції щодо аграрного устрою України


Рада схвалила законопроект про зміни до Конституції щодо аграрного устрою України

Верховна Рада підтримала включення до порядку денного і направлення до Конституційного суду законопроекту, яким пропонується закріпити в Основному законі фермерське господарство як основу аграрного устрою України”, пише Сьогодні.

За відповідне рішення щодо проекту закону № 6236 “Про внесення змін до статті 41 Конституції України щодо реалізації прав українських громадян на землю, збереження власності на сільськогосподарські землі в руках громадян України та сталого розвитку села на основі фермерських господарств” проголосували 267 народних депутатів.

Законопроект пропонує доповнити статтю 41 Конституції України новою частиною такого змісту: “Основою аграрного устрою України є фермерське господарство.”.

Тепер законопроект буде розглянутий Конституційним судом, оскільки передбачає внесення змін в Основний закон. Якщо КС вважатиме документ таким, що не суперечить Конституції, проект закону повернется в Раду – для голосування вже по суті.

Довідка Finance.ua

  • Заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення була введена ще в 2001 році.
  • З 2002 року вона почала діяти як тимчасовий захід з метою забезпечення нормативного врегулювання земельних відносин та створення інфраструктури ринку землі, після чого парламент неодноразово її продовжував.
  • У грудні 2017 року Верховна Рада України вже вдев’яте продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. Раніше передбачалося, що мораторій буде діяти до 2018 року.
  • Мораторій продовжено ще мінімум на рік – до 1 січня 2019 року.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування