0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Danske Bank загрожує рекордний штраф у Данії на суму $630 млн - міністр


Danske Bank загрожує рекордний штраф у Данії на суму $630 млн - міністр

Danske Bank A/S загрожує рекордний штраф у Данії, якщо у справі про відмивання коштів через естонський підрозділ буде встановлена його вина, заявив данський міністр промисловості, підприємництва та фінансових послуг Данії Расмус Ярлов.

Вивчивши звіт Danske Bank за підсумками внутрішнього розслідування, він сказав, що штраф може скласти до 4 млрд данських крон (близько $630 млн), повідомляє данський телеканал TV2.

Р. Ярлов представив нові заходи боротьби з відмиванням грошей і висловив надію, що надалі Данія зіткнеться з меншою кылькыстю таких випадків, як скандал у Danske Bank. Ці заходи були узгоджені урядом та основними партіями Данії.

Штрафи для тих банків та фінансових компаній, які будуть визнані винними у відмиванні грошей, будуть підвищені у вісім разів з поточного рівня. За словами Р. Ярлова, це покарання буде найжорсткішим в Європі. Якщо зараз банк, заробивши 1,5 млрд крон на відмиванні грошей, повинен заплатити 3 млрд крон штрафу, то в майбутньому сума може скласти від 24 млрд до 30 млрд крон.

Будуть посилені вимоги до топ-менеджерів банків і інших ключових співробітників. Інформаторам, які повідомляють про порушення, буде забезпечено додатковий захист.

Крім того, Данія заборонить використання купюр номіналом 500 євро для обміну і як платіжний засіб. Однак саме володіння такими банкнотами не буде вважатися незаконним. Раніше Європейський Центробанк вирішив поступово вивести ці купюри з обігу, оскільки їх часто використовують у фінансових злочинах.

Масштаби відмивання грошей через естонський підрозділ Danske Bank входять в число найбільших подібних історій у світі. Банк поки що не зміг встановити точні обсяги підозрілих транзакцій, але визнав, що умови роботи естонської філії були неприпустимими, і зі значною частиною клієнтів-нерезидентів відносини просто не можна було встановлювати.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування