Сотні мільйонів гривень було виведено з Профін банку через кредитування пов'язаних осіб (інфографіка)


Сотні мільйонів гривень було виведено з Профін банку через кредитування пов'язаних осіб (інфографіка)

Фонд гарантування вкладів повідомляє, що близько 30 заяв про вчинення кримінальних правопорушень на загальну суму збитків 359 млн грн було подано за фактами виявлених маніпуляцій із активами ПАТ «Профін Банк».

Так, при 554,9 млн грн балансової вартості активів, включених до ліквідаційної маси банку, їхня незалежна оцінка виявилась майже учетверо нижчою – 152,0 млн грн.

Вартість кредитного портфелю корпоративних позичальників банку «на папері» склала 322,1 млн грн. При цьому, 205,0 млн грн (64%) – це кредити, надані афілійованим з банком особам. Їхня оціночна вартість виявилась удев’ятеро нижчою. З моменту ліквідації банку вказані позичальники не обслуговують свої договори.

Ще майже 7% корпоративного кредитного портфеля, на суму заборгованості у 22 млн грн, – це кредити, надані позичальникам, зареєстрованим у зоні проведення АТО. Їхня оціночна вартість, визначена незалежними суб’єктами оціночної діяльності – 0 грн.

Стосовно кредитного портфелю фізичних осіб, балансова вартість якого складає 32,7 млн грн, слід зауважити, що 61,4% портфелю (заборгованістю 20,1 млн грн) це кредити, надані позичальникам, які зареєстровані у зоні проведення АТО. Ринкова вартість кредитів, наданих позичальникам, які зареєстровані у зоні проведення АТО, складає 0,1 млн грн, що становить 9% від загальної оціночної вартості у 1,4 млн грн.

У результаті проведеної претензійно-позовної роботи було повернуто кошти на загальну суму 7,2 млн грн.

Довідка Finance.ua

  • Загальна сума акцептованих вимог кредиторів банку становить 339 млн грн.
  • Станом на 1 вересня 2018 року вкладниками банку у рамках виплати гарантованої суми відшкодування вже отримано 36,3 млн грн.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:ПроФін Банк ФГВФО
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua