Суд визнав законною ліквідацію банку "Юнісон" - НБУ


Суд визнав законною ліквідацію банку "Юнісон" - НБУ

Верховний Суд підтвердив безпідставність вимог акціонера банку “Юнісон” до Національного банку України (НБУ), повідомляється на сайті НБУ.

“Верховний суду 7 вересня залишив без задоволення касаційну скаргу акціонера ПАТ “Банк “Юнисон” – компанії “Мелігант Груп ЛТД” на постанову Вищого адміністративного суду України від 14 лютого 2017 року, якою рішення судів попередніх інстанцій про відмову в задоволенні позову залишено без змін” , – зазначено в повідомленні.

Згідно з повідомленням, таким чином, суд вищої інстанції поставив крапку в тривалій судовій тяганині, яка почалася ще в травні 2016 року в Окружному адміністративному суді Києва. Тоді акціонер банку в своєму позові просив суд скасувати рішення НБУ від 28 квітня 2016 року про віднесення банку до категорії неплатоспроможних.

Постановою Окружного адміністративного суду Києва 23 червня 2016 року в задоволенні позову компанії “Мелігант Груп ЛТД” було відмовлено.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, позивач оскаржив його в апеляційному порядку, але й цей суд програв. Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 2 серпня 2016 року скаргу акціонера банку “Юнісон” було залишено без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду Києва – без змін. Таке ж рішення виніс і Вищий адміністративний суд України, куди позивач звернувся з касаційною скаргою. Рішення трьох судів не переконали позивача, і він звернувся до суду вищої інстанції.

Довідка Finance.ua

  • НБУ відніс банк “Юнісон” до категорії неплатоспроможних 28 квітня 2016 року через непрозору структуру власності. На момент прийняття цього рішення акціонерами банку було 11 компаній, зареєстрованих на Кіпрі, жодна з яких не володіла часткою 10% або більше статутного капіталу банку.
  • Рішення про ліквідацію цього банку НБУ прийняв 18 червня 2018 року.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ЮНІСОН
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua