В українських банках дозволили говорити і оформляти документи різними мовами


В українських банках дозволили говорити і оформляти документи різними мовами

Мовне питання стало предметом обговорення на фінансовому ринку України. Порушило його Міністерство культури, яке звернулося до нацбанку, і регулятор надав пояснення з цього приводу.

У телеграмі №18-0007/46692 Національний банк вказав, що люди можуть спілкуватися і подавати заяви не тільки українською, але й іншими допустимими мовами. Російською та мовами інших національних меншин.

«Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України. В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України. Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування», — підкреслюється в документі центробанку.

При цьому людям дозволяється оформляти в банках документи не тільки українською, але й іншими мовами.

«Відповідно до статті 6 закону України «Про звернення громадян», громадяни мають право звертатися до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об’єднань громадян, посадових осіб українською чи іншою мовою, прийнятною для сторін. Рішення щодо звернень громадян та відповіді на них оформляються відповідно до вимог законодавства про мови. Такі рішення та відповіді можуть бути викладені в перекладі мовою спілкування заявника», — йдеться у телеграмі Нацбанку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua