У ФПУ заявили, якою має бути мінімальна зарплата в Україні


У ФПУ заявили, якою має бути мінімальна зарплата в Україні

За розрахунками Федерації профспілок України (ФПУ) мінімальна заробітна плата з 1 січня 2019 року має становити не менше 7,7 тис. грн.

“На жаль, як і в минулі роки, соціальні партнери уряду – профспілки були відсторонені від участі у формуванні державного бюджету, право на яке мають відповідно до законодавства та домовленостей за Генеральною угодою”, – йдеться в повідомленні прес-служби ФПУ.

Читайте також: Кабмін почне боротьбу з тіньовою зайнятістю вже в жовтні

За словами Федерації, на пропозиції профспілок у Міністерстві фінансів заявили про неможливість врахування переважної більшості профспілкових пропозицій.

“Головний розробник держбюджету поінформував, що в наступному році не передбачається кардинального зростання розмірів основних державних соціальних стандартів і гарантій – прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати, мінімальної пенсії, державної допомоги, а планується тільки їх індексування практично на рівень інфляції”, – заявляють в організації.

У ФПУ наголошують, що в проекті держбюджету-2019 пропонується встановити мінімальну зарплату менше очікуваного фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме в розмірі 4173 грн.

За розрахунками Федерації профспілок, з урахуванням фактичної вартості споживчого кошика, витрат на житло, освіту, охорону здоров’я, утримання сім’ї, інфляції, мінімальна зарплата в Україні з 1 січня 2019 року має становити не менше 7,7 тис. грн, посадовий оклад працівника I тарифного розряду єдиної тарифної сітки – більше розміру мінімальної зарплати, а прожитковий мінімум для працездатних осіб – близько 5,2 тис. грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua