Індекс споживчих настроїв впав


Індекс споживчих настроїв впав

В Україні падають споживчі настрої, а експерти впевнені, що всьому виною невпевненість в завтрашньому дні. Сайт “Сегодня” розібрався в причинах зниження індексу споживчих настроїв.

Споживчі настрої українців поліпшувалися три місяці поспіль, і в червні індекс становив 65,6 пункту. Так, аналітики компанії GfK Ukraine, які і проводили розрахунки, зазначали, що такі показники пов’язані зі зростанням реальних доходів, і з тим, що влітку багато продовольчі товари стають значно дешевше.

Але вже в липні індекс істотно впав – до 61,8 пункту. У дослідженні GfK Ukraine зазначається, що найбільші зміни торкнулися оцінки українцями поточного і майбутнього особистого матеріального становища.

Так, індекс поточного становища знизився на 4,7 пункту порівняно з минулим місяцем. У ньому впали головні складові – індекс поточного матеріального становища і доцільність великих покупок.

Індекс економічних очікувань впав на 3,2 пункту. Тут українці все менше вірять в економічний розвиток країни протягом одного року і п’яти років, а також сумніваються в тому, що їхній особистий матеріальний стан зміниться.

“У липні індекс споживчих настроїв знизився і повернувся на рівень квітня 2018 року. Зниження відбулося за рахунок погіршення оцінки поточного становища та очікувань майбутнього особистого доходу”, – говорять в GfK Ukraine.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua