PayPal в Україні: чи стане Xoom передвісником платіжної системи — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

PayPal в Україні: чи стане Xoom передвісником платіжної системи

Фондовий ринок
1587
PayPal – міжнародна платіжна система, яку ще 1998 року заснував Ілон Маск. Це система розрахунків і зберігання грошей, що зарекомендувала себе і перевірена часом. Більшість користувачів електронної комерції в США і Європі вважають за краще PayPal для покупок або платежів. Спочатку сервіс обслуговував інтернет маркетплейс eBay, зараз це повсюдний сервіс, обов’язковий для інтернет-магазинів, які претендують на солідний статус.
В Україні PayPal досі повноцінно не працював, а тільки використовувався для оплати покупок в закордонних інтернет-магазинах, таких як eBay. Надходити гроші до України з-за кордону не можуть. Справа в тому, що у Національного банку є чимала низка вимог до реєстрації системи в Україні, через які платіжна система не хоче заходити до країни.
Але днями PayPal відкрив для України транскордонні перекази через Xoom – свою дочірню компанію. Наразі сервіс для українців дуже обмежений. Однак це може стати першим кроком входу до країни платіжної системи, вважають експерти.
Які можливості відкриває тепер PayPal для українців і чи варто чекати повноцінного входу до країни сервісу, дізнався сайт “Сегодня”.
“Не PayPal”
Українська компанія Delfast, яка виробляє електровелосипеди, перед виходом на глобальний ринок зіткнулася з проблемою: міжнародні платіжні сервіси насторожено ставляться до України. А деякі, наприклад, Mangopay, навіть занесли нашу країну до “чорного списку”. Зареєструватися в PayPal компанія змогла через свій американський підрозділ.
Початок роботи Xoom в Україні ніяк не змінює ситуацію для бізнесу, говорить директор з маркетингу Delfast В’ячеслав Фокін. Українські компанії, як і раніше, відрізані від провідних світових провайдерів прийому платежів.
“Xoom націлений, насамперед, на приватних осіб, які переказують гроші за кордон. По суті, це аналог Western Union, який працює в Україні вже дуже давно, тож кардинально нових можливостей в українців не з’явилося”, – говорить Фокін.
Тому відкриття для українців сервісу Xoom не варто називати входом до країни PayPal, незважаючи на їх зв’язок.
“Xoom, до речі, повинен був зареєструвати свою систему або приєднатися до вже погодженої НБУ системі грошових переказів для можливості переказів в Україні. Судячи за банками-учасниками, вони планують працювати через американську СДП RIA, що для мене підтверджує роздільний характер бізнесу PayPal і Xoom, тож видихаємо”, – прокоментував “Сегодня” Сергій Головань, операційний директор компанії Payforce, яка займається платіжними рішеннями.
Як працює Xoom
Через Xoom можна відправляти гроші до 130 країн світу. Серед них тепер і Україна. Але для нас поки доступна одна функція – Cash Pickup. І навіть ця функція в Україні обмежена. Отримати гроші можна тільки з США, інші країни недоступні.
Серед банків-партнерів Xoom – Ощадбанк, ПриватБанк, Укргазбанк, Universal і ще 11 фінустанов. В одному з відділень цих банків одержувач може забрати грошовий переказ з США.
Ліміт на переказ в Xoom однаковий для всіх країн:
  • 2999 дол. за 24 години;
  • 6000 дол. за 30 днів;
  • 9999 дол. за 180 днів.
Комісія за переказ через Xoom залежить від суми:
  • за платіж в 100 дол. потрібно заплатити 7,99;
  • за 500 дол. – 9,99 дол. або 2%;
  • за 1 000 дол. – 15,99 дол. або 1,6%.
Сервісом можуть користуватися українські фрілансери, які отримують оплати за свою роботу дистанційно, фонди та волонтери, які збирають кошти за кордоном, а також всі, хто хоч трохи знайомий з електронним гаманцем.
Бути чи не бути PayPal в Україні
“Історично PayPal не сприймав позицію НБУ, оскільки всі системи переказів, електронних грошей і т.д. повинні бути зареєстровані в НБУ з досить ємним пакетом документів і детальним описом бізнес процесів”, – зазначає Сергій Головань, операційний директор Payforce.
Однак інвестаналітик European Analytical Centre Вадим Бардась впевнений в зворотному: PayPal вибрав точкову стратегію роботи в найзатребуванішому сегменті ринку. Запуск послуги через Xoom може бути першим кроком входу PayPal до країни.
Керуючий партнер Creative Quarter Ілля Кенігштейн також упевнений, що в результаті Xoom приведе до появи в Україні повноцінно-чинного PayPal.
“Мені зрозуміло, що Xoom не унікальний – на ринку є як мінімум три аналогічних сервіси. Але головна новина не в появі Xoom, а в тому, що це перший крок PayPal в сторону України. Боком, раком, на милицях – але крок. Тому що досі, за рідкісними винятками, позиція компанії щодо України залишалася незмінною. у березні 2016 року відбувся унікальний історичний момент, коли президент США (тоді Барак Обама) прилетів до Гавани і привіз з собою цілий ряд топ-менеджерів глобальних компаній. Серед яких був Ден Шульман (Daniel H. Schulman), CEO PayPal. Шульман тоді повідомив, що PayPal запустить свої сервіси на Кубі через свою дочку Xoom до кінця року. І ось, в серпні 2018 року, це сталося у нас”, – пояснив свою позицію Кенігштейн.
Також Мінінфраструктури плекають надії, що “Укрпошта” почне працювати з PayPal. За словами міністра Володимира Омеляна, так сучасні фінансові послуги стануть доступнішими для українців.
На запит “Сегодня” в PayPal відповіли:
“Нещодавнє впровадження послуг Xoom в 86 країнах не означає або має на увазі введення додаткових сервісів PayPal, які наразі недоступні в цих країнах. Xoom – це швидкий і безпечний спосіб відправити гроші, оплатити рахунки і перезавантажити телефони для близьких в більш ніж 130 країнах світу. Xoom працює в Україні завдяки партнерству з Ria”.
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас