Пенсіонерам перерахують пенсії за новою формулою — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Пенсіонерам перерахують пенсії за новою формулою

Казна та Політика
6423
З 2019 року зростання пенсій в Україні буде залежати і від інфляції, і від зарплати. Крім того, перерахунок будуть здійснювати за новою формулою.
На сьогодні пенсіонери отримують надбавки у відсотках від прожиткового мінімуму. Так, якщо за рік ціни зросли на 10%, то і надбавка до пенсії повинна скласти 10% прожиткового мінімуму.
Починаючи з наступного року, розмір надбавки будуть обчислювати за принципом «50% інфляції + 50% від середнього зростання зарплат за три роки». На отриманий відсоток і збільшать розрахунковий розмір зарплати у формулі розрахунку пенсії. Це дозволить уникнути зрівнялівки, і тим, хто заробляв більше, підвищуватимуть пенсії більш істотно.
«Показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсії, щорічно збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік і 50 відсоткам зростання показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за три календарні роки», – йдеться в законі.
Припустімо, що в середньому зарплата за минулі три роки зростала на 18%, а інфляція склала 9%. У такому разі пенсію 1856 грн. можуть підвищити на 250 грн.
За матеріалами:
Обозреватель
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас