Норвезька Equinor планує забезпечити 5 нафтових платформ енергією за допомогою плавучих ВЕУ


Норвезька Equinor планує забезпечити 5 нафтових платформ енергією за допомогою плавучих ВЕУ

Норвезька нафтогазова компанія Equinor ASA (раніше – Statoil) планує забезпечити п’ять нафтових платформ у Північному морі електроенергією за рахунок спорудження плавучої вітрової електростанції.

Як йдеться в повідомленні Equinor, для проекту, що отримав назву Hywind Tampen, розглядається модель електростанції з 11 вітроелектричної установки (ВЕУ. Прообразом для неї стала Hywind Scotland – перша в світі плавуча вітрова електростанція, яка почала працювати в жовтні 2017 року біля берегів Шотландії. Equinor є одним з операторів Hywind Scotland.

Необхідні для нового проекту капіталовкладення попередньо оцінюються в 5 млрд норвезьких крон (близько $600 млн). Планована встановлена ​​потужність – 88 МВт. Остаточне рішення буде прийнято в 2019 році, при цьому компанія спробує знизити витрати по проекту.

Собівартість вітрогенерації на шельфі Шотландії становить 200 євро за 1 МВт.год. Очікується, що для Hywind Tampen цей показник буде на 40-50% нижчим.

За оцінками компанії, перехід на вітрогенерацію для п’яти платформ дозволить скоротити норвезькі викиди CO2 більш ніж на 200 тис. тонн на рік. При цьому Hywind Tampen забезпечить потреби шельфових родовищ Gullfaks і Snorre на 35%.

“Можливо, вперше плавуча вітрова електростанція буде безпосередньо з’єднана з нафтовими і газовими платформами”, – йдеться в повідомленні Equinor. Зараз компанія найчастіше використовує газові турбіни для забезпечення морських платформ електроенергією.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua