0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

НКРЕКП виступила проти збільшення потужності сонячних батарей та вітряків для населення


НКРЕКП виступила проти збільшення потужності сонячних батарей та вітряків для населення

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), виступає проти збільшення встановленої потужності сонячних і вітрових енергоустановок домашніх господарств.

Про це повідомляється в пропозиціях регулятора до законопроекту про “зелені” тарифи.

Читайте також: Україна і ОАЕ домовилися сприяти реалізації спільних зелених інвестпроектів

“У разі збільшення величини встановленої потужності генеруючих установок домогосподарств, враховуючи середньостатистичне споживання електроенергії приватними домогосподарствами, зросте неконтрольоване виробництво електроенергії без потреби в її застосуванні”, – вважає НКРЕКП.

Регулятор додає, що закупівля надлишку електроенергії за завищеним тарифом також призведе до зростання тарифів на електроенергію для всього населення країни.

Згідно з даними регулятора, в середньому споживання електроенергії на абонента становить 167 кВт-год, тоді як при нинішньому ліміті потужності енергоустановки для домашніх господарств у 30 кВт можна виробляти в 13 разів більше.

НКРЕКП також не підтримує спрощену систему отримання “зеленого” тарифу для малої генерації (до 500 кВт), оскільки це може призвести до аварійних ситуацій, викликаних відсутністю проведення експертиз і перевірок будівництва таких об’єктів”.

Крім того, регулятор вважає недоцільним давати надбавку до визначеного на аукціоні “зеленого” тарифу за впровадження системи акумулювання електроенергії.

“Реалізації електроенергії об’єктами електроенергетики, здатними до її акумулювання…, повинна здійснюватися в рамках балансуючого ринку за цінами, що складаються на балансуючому ринку”, – пояснює відомство свою позицію.

НКРЕКП також пропонує переглядати “зелений” тариф у разі проведення реконструкції, модернізації чи капітального ремонту із збільшенням встановленої потужності, застосовуючи до нього чинний на той момент коефіцієнт.

Регулятор запрошує всі зацікавлені сторони обговорити ці та інші дискусійні питання законопроекту про нову систему підтримки відновлюваної енергетики на засіданні робочої групи 29 серпня. У їх переліку також і рівень “зелених” тарифів, а також надбавка до аукціонної ціни або тарифу за використання елементів місцевої складової.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:НКРЕКП
В Контексті Finance.ua
Опитування