В "Укоопспілці" виявили мільйонні схеми виведення грошей за кордон


В "Укоопспілці" виявили мільйонні схеми виведення грошей за кордон

АБ «Укоопспілка» у 2013 році видав кредит юридичній особі в сумі 1,21 млн доларів США, а також посадовою особою відокремленого підрозділу банку було проведено кредитування юридичної особи в сумі 4,3 млн грн без оформлення належних документів.

Про це повідомляє прес-служба ФГВФО.

«Оціночна вартість активів АБ «Укоопспілка» виявилася майже в 20 разів нижчою, ніж балансова вартість на момент введення тимчасової адміністрації. Тобто, «на папері» у бухгалтерських документах фігурувала цифра в 597,21 млн грн, а суб’єкти оціночної діяльності оцінили активи в 33,36 млн грн», – йдеться в повідомленні.

Уповноважена особа Фонду гарантування виявила, що, зокрема, такий стан речей був наслідком видачі кредитів без належного оформлення і забезпечення.

У 2013 році банком видано кредит юридичній особі в сумі 1,21 млн доларів США. Кредит не погашений, а грошові кошти юридичною особою виведені за кордон. Банку завдано збитків на суму 1,35 млн доларів США.

У 2013 році посадовою особою відокремленого підрозділу банку проведено кредитування юридичної особи в сумі 4,3 млн грн без оформлення належних документів. У результаті банку завдано збитків на суму 4,3 млн грн. За вказаними фактами порушено кримінальні провадження, здійснюється досудове розслідування.

Портфель кредитів, наданих банком юридичним особам, був оцінений в 5,16 млн грн, що в 36 разів менше від балансової вартості «на папері» (185,79 млн грн), а відповідне співвідношення за кредитним портфелем фізичних осіб становить 1:11, відповідно 1,55 млн грн і 17,57 млн грн.

Цінні папери, які обліковувались на балансі банку на суму 289 млн грн, оцінені в 3 гривні. Фонд гарантування вже виплатив вкладникам АБ «Укоопспілка» 52,7 млн. грн. гарантованого відшкодування, що становить 98,9% від загальної гарантованої суми.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ФГВФО
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування