Мінагропрод пропонує закріпити обсяг експорту пшениці на рівні 8 млн тонн


Мінагропрод пропонує закріпити обсяг експорту пшениці на рівні 8 млн тонн

Міністерство аграрної політики і продовольства пропонує закріпити обсяг експорту пшениці з України в 2018/2019 маркетинговому році (МР, липень-червень) на рівні 8 млн тонн (I-V класів).

Про це повідомляє консалтингове агентство “Украгроконсалт”.

Читайте також: За І півріччя Україна експортувала 19 мільйонів тонн зернових

Згідно з повідомленням на сайті агентства, зазначений обсяг міністерство пропонує закласти в меморандум, який традиційно підписується на початку сезону з операторами ринку. У нього також включається експорт борошна в перерахунку на зерно.

“Цифра, зазначена в меморандумі, не є остаточною, вона може бути запропонована до перегляду в січні 2019 року залежно від наявності запасів продовольчої пшениці для внутрішнього споживання”, – відзначили в “Украгроконсалт”.

За даними Мінагропроду, підписання меморандуму відбудеться у п’ятницю, 10 серпня, тоді і будуть офіційно озвучені і підтверджені цифри з експорту пшениці.

Перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк в колонці “Економічної правди” зазначив, що в меморандумі з зернотрейдерами будуть закріплені прогнозні очікувані обсяги експорту тільки продовольчої пшениці.

“Так, якщо в сезоні 2016/2017 в додатку до меморандуму були зазначені прогнози щодо більшості продовольчих культур – пшениці, жита, ячменю, то в минулому сезоні ми обговорювали тільки обсяги експорту пшениці – продовольчих і фуражних класів. А в цьому році плануємо виділити обсяги експорту виключно з продовольчої пшениці”, – написав він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування