В Україні треба встановити 150 комплексів зважування в русі - Мінінфраструктури


В Україні треба встановити 150 комплексів зважування в русі - Мінінфраструктури

В цілому в Україні потрібно встановити 120-150 комплексів зважування в русі (Weight-in-Motion, або WiM), щоб вирішити проблему перевантаження доріг.

Про це повідомили в прес-службі Мінінфраструктури.

Читайте також: Омелян назвав строки зникнення в Україні плацкартних вагонів

«Сумарно, щоб вирішити проблему перевантаження, Україні потрібно близько 120-150 таких систем. Ця інвестиція себе окупить тим, що дороги після ремонту будуть служити в 2-3 рази довше. Однак лише за умови, якщо будуть прийняті відповідні законодавчі зміни», – відзначили в прес-службі.

За даними Міністерства, облаштування однієї такої точки є недешевим.

«Саме електронне дорожнє обладнання коштує близько 100 тисяч євро за 1 смугу руху. Плюс оптичне та лазерне обладнання, що розміщується над дорогою, сама металева конструкція над дорогою, придорожня вандалостійка шафа з комп’ютерним обладнанням і сигналізацією, підведення ліній енергозабезпечення та зв’язку. Орієнтовно для 2-смугової автодороги вартість однієї локації WiM може становити близько півмільйона євро, але ціна залежить від конкретної локації і наявної там інфраструктури. У кожній області слід поставити не менше ніж 4-5 таких систем, а в припортових областях – навіть більше», – пояснили у відомстві.

Міністерство інфраструктури України нагадало, що за підтримки ЄБРР розпочинає реалізацію пілотного проекту щодо застосування інтелектуальної транспортної системи зважування автотранспорту під час руху (Weight-in-Motion, або WiM). Зараз цей тендер відкритий, європейські та українські компанії готують заявки на нього. Обсяг фінансування пілотного проекту – близько 5 млн доларів.

Заплановано шість локацій, на 4 з яких системи будуть працювати в обох напрямках руху. «Переможець тендеру повинен бути визначений в жовтні, початок робіт – листопад. Завершення – навесні наступного року», – відзначили в прес-службі.

У майбутньому, в разі фіксування вантажівкою порушень, система автоматично формуватиме штраф і відправлятиме вказівку водієві зупинитися.

Система буде виявляти перевантажений автомобіль, розпізнавати номерний знак, буде робити фотографію. Ці дані через оптоволоконні канали зв’язку в прямому ефірі будуть передаватися в найближчий контрольний пост, на якому працюють співробітники Укртрансбезпеки і стоять стаціонарні або мобільні сертифіковані ваги.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування