Ціни на хліб можуть підвищитися на 35% - експерт


Ціни на хліб можуть підвищитися на 35% - експерт

Нестача на ринку зерна високих сортів може спровокувати подорожчання хлібобулочних виробів на 30-35%.

Якість українського зерна через червневу засуху і липневы дощі досить низька. Крім того, сильні дощі, що пройшли в ряді регіонів, заважають збиранню врожаю.

Читайте також: В Мінагрополітики назвали найприбутковіші зернові

«У деяких областях дощило цілий місяць, більш ніж 30 днів ніхто не виходив у поле. Це більше, ніж період жнив», – зазначає президент Асоціації фермерів і приватних землевласників Іван Томич.

За його словами, надмірна вологість у результаті дощів призводить до масових захворювань, проростання, гниття і інших шкідливих факторів, які зменшують валове виробництво і якість зерна.

«У вологому зерні активно розвиваються грибкові мікроорганізми, виділяються мікотоксини, і зерно стає непридатним навіть для корму тварин», – каже Петро Лахай, експерт аграрних ринків Українського клубу аграрного бізнесу.

Голова правління «Київхліба» Володимир Череда не пов’язує зростання цін з кліматично-погодними змінами. Він каже, що ціна на зерно і борошно зростає щорічно, незалежно від урожаю.

«У 2016 і 2017 роках в Україні збирали рекордний урожай пшениці, але спаду цін не було. Основна частина зерна йде на експорт, і ціна пшениці для внутрішнього ринку формується в порту і залежить від курсу валют», – говорить він.

Така ситуація призведе до того, що ціни на хліб зростуть, відзначають експерти.

«Якщо раніше я давав прогнози, що хліб подорожчає протягом року до наступних жнив на чверть, то з урахуванням нових коректив варто чекати зростання цін на хліб до наступного врожаю на 30-35%», – стверджує Томич.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування